مجلس آماده بروزرسانی قانون جامع مطبوعات است/ خبرنگاری به عنوان یک اصل حرفه ای پذیرفته شود
خبرگزاری شبستان: عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی اینکه فردی بدون تخصص وارد عرصه خبر شود کم توجهی به فعالان این حرفه است،گفت: قانون جامع مطبوعات باید مطابق با شرایط سیاسی و اجتماعی تغییر کند و مجلس آمادگی بروزرسانی این قوانین را دارد .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از ساری، علی اصغر یوسف نژاد، نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس شورای اسلامی امروز(22بهمن) در نشست با اصحاب رسانه استان مازندران با حضور حسین انتظامی معاون مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به بازدید وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از پروژه تالار مرکزی استان اشاره کرد و گفت: با قول مساعد سید رضا صالحی امیری این تالار فرهنگی هنری تا پایان سالجاری در مرکز استان به بهره برداری خواهد رسید.

 

وی با اشاره به اقبال مجلس نسبت به مصوبات حوزه هنر، مطبوعات و رسانه ها، افزود: مباحث فرهنگی در برنامه ششم توسعه مورد توجه قرار گرفته است.

 

یوسف نژاد با بیان اینکه از جانب مجلس اعتبار قابل توجهی به حوزه هنر اختصاص می یابد و پراکندگی محافل فرهنگی موجب می شود این اعتبارات به درستی در جای خودش مصرف نشود، اظهار داشت: هم پوشانی و موازی کاری بین دستگاه ها موجب شده اعتبارات بالغ بر 6هزار میلیارد تومان به درستی در بخش فرهنگی مورد بهره برداری قرار نگیرد.

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای ورود به هر حرفه ای و ایجاد شغل باید امکانات و مدارک متناسب با آن حرفه را داشته باشیم اما در رسانه ها و دریافت مجوز انتشار نشریه اینگونه عمل نمی شود، گفت: قوانین و ضوابط مطبوعات و قانون جامع مطبوعات باید مطابق با تغییر شرایط سیاسی، اجتماعی و تکنولوژیکی  تغییر کند و مجلس این آمادگی را دارد تا در اینخصوص ورود پیدا کند.

 

وی با تاکید اینکه فعالیت رسانه ای و خبرنگاری باید به صورت یک اصل حرفه ای پذیرفته شود، بیان داشت: با متخلف در حوزه رسانه بایستی با شدت برخورد شود.

 

یوسف نژاد افزود: اینکه فردی بدون تخصص وارد عرصه خبر و اطلاع رسانی شود کم توجهی به فعالان این عرصه محسوب می شود.

 

وی خاطرنشان کرد: کمیسیون فرهنگی و صحن علنی مجلس شورای اسلامی آمادگی لازم برای بهبود اوضاع موجود در حوزه رسانه و مطبوعات از جمله وضعیت پرسنل و امنیت شغلی این قشر را دارد.

چاپ خبر