با وجود برف و یخبندان، انجام شد؛
راهپیمایی صدها کانادایی به مناسبت یادبود قربانیان مسجد کبک
خبرگزاری شبستان: صدها نفر از مردم کانادا برای یادبود قربانیان حمله تروریستی مسجد کبک در هوای برفی، مسیر ۶ کیلومتری را راهپیمایی کردند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از شبکه خبری «الیوم السابع» صدها نفر در شرایط برف و یخبندان روز یکشنبه (17 بهمن ماه) برای یادبود قربانیانی که مورد هدف حمله مسلحانه در مسجد کبک قرار گرفتند، در کبک راهپیمایی کردند.

 

شرکت کنندگان در این راهپیمایی که بیشتر آنان را مسلمانان تشکیل می دادند، پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن ها نوشته شده بود «قلبت را باز کن» «تروریسم نه» و «اسلام، ترسی ندارد».

 

این راهپیمایی از دانشگاه «لاوال» که کار بررسی این حمله به مسجد را بر عهده دارد و نزدیک آن نیز هست، آغاز شد و تا «مقر جمعیت ملی» این استان ادامه یافت و شرکت کنندگان در آن مسیری حدود 6 کیلومتر را طی کردند.

 

محمد یانگی؛ رئیس مرکز فرهنگی اسلامی کبک و محمد العبیدی؛ نماینده آن در صف اول این راهپیمایی بودند.

 

آنان گفتند: هدف از این اقدام، تاکید بر وحدت مردم کبک با هر دین و مذهبی است.

 

یانگی اظهار کرد: این اقدام وحدت مردم را به نمایش گذاشت و امیدواریم این حمله، باعث همبستگی بیشتر ما در آینده باشد.

 

وی با اشاره به اینکه کبکی ها دینشان اسلام است، تاکید کرد: ما می خواهیم با مسوولان سیاسی در راه مقابله با پیام های کینه توزانه همکاریهای لازم صورت بگیرد.

 

یادآور می شود؛ الکساندر بیسونیت (27 ساله) با شلیک گلوله به نمازگزاران در مسجد جامع کبک حمله کرده و منجر به کشته شدن 6 نفر و زخمی شدن 19 نفر دیگر شد.

چاپ خبر