هر ماه یک کتاب در کانون مشکات اراک
خبرگزاری شبستان:مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات مسجد حجه بن الحسن(عج) کوی هجرت اراک از برگزاری مسابقه کتابخوانی در هر ماه در این کانون خبر داد.

حجت الاسلام بهنام حبیبی، مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات مسجد حجه بن الحسن(عج) کوی هجرت اراک در خصوص برنامه های دهه فجر این کانون به خبرنگار خبرگزاری شبستان در اراک گفت: این کانون در راستای اشاعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی هر ماه در مناسبتی خاص یک کتاب را معرفی و مسابقه برگزار می کند.

 

 

حبیبی افزود: کتابخوانی و مطالعه سیر در اندیشه و تفکر دیگران است و قرآن کریم اولین آیات نازل شده بر پیامبر با دستور به قرائت و خواندن آغاز شد خداوند «اِقْرَابِاسْم رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ» را نازل کردند.

 

 

مسئول کانون مشکات ادامه داد: دی ماه گذشته علاقمندان به شرکت در این مسابقه کتاب «آشتی با امام زمان(عج)» را مطالعه کردند و اسفند ماه نیز به مناسبت ایام شهادت دخت رسول گرامی اسلام کتاب زندگینامه حضرت فاطمه زهرا(س) را مطالعه و در مسابقه تستی آن شرکت می کنند.

 

 

وی افزود: مسابقه کتابخوانی به مناسبت دهه مبارک فجر از کتاب وصیت نامه حضرت امام خمینی(ره) بین خواهران و برادران عضو کانون و نمازگزاران از مقطع راهنمایی به بالا برگزار و به سه نفر از برگزیدگان این مسابقه جوایزی در مراسم جشن انقلاب اهدا می شود.

 

 

مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات مسجد حجه بن الحسن(عج) کوی هجرت اراک در ادامه از دیگر برنامه های دهه فجر به  اکران فیلم های «یتیم خانه ایران»، «محمد رسول الله(ص)» ، «چ» و فیلم «بادیگارد» اشاره کرد و گفت: تاکنون فیلم یتیم خانه ایران در سالن کانون مشکات برگزار شده که با استقبال بی نظیری از سوی اعضای کانون مواجه شده است.

 

 

حجت الاسلام حبیبی بیان کرد: مسابقات دارت، فوتبال دستی، فوتسال و بولینگ ویژه برادران، شبی با مسئولان استانی یا محلی، طرح ویزیت رایگان با حضور سه پزشک عمومی، زنان و دندانپزشک، برگزاری مراسم جشن تولد فرزندان انقلاب کسانی که در سال 57 متولد شدند و اعضای کانون که متولد بهمن ماه هستند، مسابقات روخوانی قرآن ویژه خواهران از دیگر برنامه های کانون مشکات در دهه فجر است.

 

 

وی از دیدار با خانواده شهدای کوی هجرت خبر داد و گفت: یادواره 18 شهید کوی هجرت (21بهمن) با سخنرانی حجت الاسلام فلاح تهرانی و مداحی دولت آبادی از مداحان اهل بیت عصت و طهارت(ع) به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهدا در ایام پیروزی انقلاب اسلامی برگزار می شود.  

 

 

مسئول کانون فرهنگی هنری مشکات در ادامه سرکشی به منزل محرومین و مساکین و زنان سرپرست خانوار کوی هجرت در ایام الله دهه فجر را از دیگر برنامه های این کانون دانست که با کمک خیرین منطقه ضمن مساعدت مالی به این خانواده ها دلجویی نیز از آنان می شود.

 

 

چاپ خبر