۲۶ کشته و زخمی در انفجارهای بغداد و دیالی
خبرگزاری شبستان: منابع خبری از وقوع انفجارهای تروریستی در الخالص در دیالی و السعدون در بغداد و کشته و زخمی شدن ۲۶ عراقی در این انفجارها خبردادند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از السومریه نیوز، «عدی الخدران» فرمانده حشد الشعبی و قائم مقام پیشین الخالص اعلام کرد: بامداد امروز یکشنبه یک عامل انتحاری که خودروی بمب گذاری شده ای را هدایت می کرد، هنگامی که تلاش نیروهای امنیتی برای بازرسی را دید؛ خودش را در ایست بازرسی مدرع در شمال الخالص(15 کیلومتری شمال بعقوبه) منفجر کرد که در نتیجه آن سه نفر از جمله دو نظامی کشته و شش نفر زخمی شدند.

الخدران افزود: در نتیجه این انفجار همچنین تعدادی از خودروهای محل حادثه آتش گرفتند و به تعدادی دیگر خسارت وارد آمد.

وی ادامه داد: این عامل انتحاری وارد الخالص شد، اما نیروهای پلیس با وی مقابله کردند و از عبور آن از ایست بازرسی جلوگیری کردند؛ به همین دلیل وی مجبور شد تا خودش را در ایست بازرسی منفجر کند.

الخدران گفت: جانفشانی نیروهای امنیتی و پلیس مانع از رسیدن این تروریست به هدفش شدند و از وقوع کشتار انسانی بیشتر جلوگیری کردند.

وی اعلام کرد: نیروهای امنیتی جاده کرکوک – بغداد منتهی به الخالص را به دلایل امنتی مسدود کردند و نیروهای امنیتی را در نقاط احساس در اطراف الخالص مستقر کردند.

در همین حال، یک منبع امنیتی به السومریه نیوز، گفت: یک خودروی بمب گذاری داخل پارکینگ خودروها در منطقه بارک السعدون صبح امروز منفجر شد که سه نفر کشته و 10 زخمی در برداشت.

این منبع افزود: نیروهای امنیتی به سرعت به مکان حادثه رسیدند و زخمی ها را به بیمارستان نزدیک محل حادثه و کشته شدگان را به پزشکی قانونی منتقل کردند.

چاپ خبر