۲۳ژانویه ؛ برگزاری گفتگوهای سوری-سوری در پایتخت قزاقستان
خبرگزاری شبستان: وزارت امور خارجه روسیه از برگزاری گفتگوهای میان سوری در پایتخت قزافستان در روز ۲۳ ژانویه (سوم بهمن ماه)خبر داد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از خبرگزاری فرانسه،یکی از منابع نزدیک به وزارت امور خارجه روسیه امروز (چهارشنبه 22 دی) اعلام کرد که گفتگو در خصوص آینده سیاسی سوریه روز 23 ژانویه ( سوم بهمن ماه) در «آستانه» پایتخت قزاقستان انجام می شود.

وی افزود:در حال حاضر نشانه ای از به تاخیر انداختن این نشست وجود ندارد.تاریخ 23 ژانویه برای این گفتگوها تعیین شده و تا کنون برگزاری آن،قطعی است.

این گفتگوها به میزبانی روسیه و ترکیه میان دولت سوریه و گروه های شورشی انجام می شود.

مسکو و آنکارا ماه گذشته آتش بسی را در سوریه اجرایی کردند که مورد حمایت گروه های مخالف قرار گرفت اما واشنگتن در مشارکتی در این طرح نداشت.

این آتش بس روز 30 دسامبر اجرایی شد و آرامشی را در بسیاری از نقاط سوریه حاکم کرد اگرچه جنگ کماکان در برخی از نقاط مانند حومه های دمشق ادامه داشت.

منبع دیپلماتیک وزارت امور خارجه روسیه امروز اعلام کرد که آمادگی های کنونی برای گفتگوهای صلح میان گروه های سوری شامل تهیه لیستی از شرکت کنندگان در این گفتگوهاست.

برخی گروه ها از هم اکنون نگرانی خود را از اینکه آیا این نشست می تواند نماینده همه گروه های سوری از جمله کردهای سوریه باشد،اعلام کرده اند.

چاپ خبر