حمله نیروهای رژیم آل خلیفه به دانش آموزان یک مدرسه در سترة + تصویر
خبرگزاری شبستان: نیروهای رژیم آل خلیفه برای متفرق کردن دانش آموزان مدرسه ای در ستره که بعد امتحان دور هم جمع شده بودند از گاز اشک آور استفاده کردند که در نتیجه آن یک دانش آموز بحرینی از ناحیه چشم مجروح شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از مرآة البحرین، نیروهای امنیتی آل خلیفه صبح امروز چهارشنبه( 22 دی) به سمت دانش آموزان مدرسه دبیرستان أوال در ستره گاز اشک آور پرتاب کرد که در نتیجه آن یک دانش آموز بحرینی از ناحیه چشم آسیب دید.

فعالان تصاویری را از پرتاب گاز اشک آور به مدرسه اوال و آسیب دیدن این دانش آموز بحرینی در شبکه های اجتماعی منتشر کردند، اما علت استفاده نیروهای امنیتی از گاز اشک آور در این مکان نامعلوم است.

دانش‌آموزان این مدرسه پس از پایان امتحان در خارج از مدرسه تجمع کرده بودند و گفتگو می کردند که نیروهای امنیتی به سمت آنها برای متفرق شدن گاز اشک آور شلیک کردند.

در همین حال، مرکز حقوق بشر بحرین در توئیتر اعلام کرد: از دوم تا هشتم ژانویه 2017 میلادی، 45 مورد بازداشت خودسرانه انجام شده که یکی از آنها کودک بوده است؛ سپس هفت بحرینی از این 45 نفر را آزاد کردند.

این مرکز افزود: 22 نفر از آنها به دلایل سیاسی محاکمه شدند.

مناطق بحرین شاهد 39 راهپیمایی مسالمت آمیز بود و نیروهای امنیتی و عناصر مزدور به سرکوب پنج راهپیمایی و پرتاب گاز اشک آور اقدام کرده است.

گفتنی است، بحرین از 14 فوریه سال 2011 شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل‌خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند. در مقابل، رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان این درخواست‌های مشروع ملت بحرین را با مشت آهنین سرکوب می‌کند.

 

 

1

2

چاپ خبر