اوباما: شهرک‌سازی های اسراییل، صلح را غیر ممکن می کند
خبرگزاری شبستان: رییس جمهوری آمریکا گفت که شهرک سازی اسراییل امکان تشکیل کشور فلسطین در سرزمین های اشغالی را غیر ممکن می کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «نیوز ویک»،باراک اوباما،رییس جمهوری آمریکا در گفتگو با شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت که سیاست بنیامین نتانیاهو،نخست وزیر این رژیم در حمایت از شهرک‌سازی ها در سرزمین های اشغالی امکان تشکیل کشور فلسطینی در آینده را غیر ممکن می کند.

اوباما با اشاره به نام مستعار نتانیاهو گفت: «بی بی» می گوید که معتقد به راه حل تشکیل دو کشور مستقل است اما ادامه اقداماتش نشان می دهد که اگر وادار به تصویب ساخت شهرک های بیشتر شود این کار را بدون توجه به آنچه در خصوص اهمیت راه حل تشکیل دو کشور گفته است،انجام می دهد.

در حال حاضر حدود 570 هزار صهیونیست در کرانه باختری و بیت المقدس که محل سکونت بیش از دو میلیون و 600 هزار فلسطینی است،زندگی می کنند.

رژیم صهیونیستی در جنگ 1967 خاورمیانه کرانه باختری و بیت المقدس را تصرف کرد.

اوباما که روز 20 ژانویه کاخ سفید را ترک می کند گفت که در سال های اخیر هم او هم وزیر امور خارجه اش،جان کری ،بارها و بارها از نتانیاهو درخواست کردند فعالیت های شهرک سازی خود را متوقف کند اما این تقاضاها مورد بی توجهی قرار گرفت.

وی افزود:آنچه به طور روز افزون شاهد آن هستیم این است که اقدامات کنونی اسراییل تشکیل کشور مستقل فلسطین را تقریبا غیر ممکن یا حداقل بسیار سخت کرده است.

گفتنی است، رژیم صهیونیستی امیدوار است که بتواند دارای حمایت بیشتری از سوی دونالد ترامپ،رییس جمهوری منتخب آمریکا در این زمینه شود.

ترامپ متعهد شده تا سفارت آمریکا را از تل آویو به بیت المقدس منتقل کند.

این در حالی است که روابط میان نتانیاهو و اوباما سال ها به دلیل اختلافشان در خصوص شهرک‌سازی ها و همچنین توافق هسته ای ایران با قدرت های جهان در سال 2015 میلادی رو به تیرگی گراییده بود.

چاپ خبر