رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:
آیت الله هاشمی توجه ویژه ای به مساجد داشتند
خبرگزاری شبستان: حجت الاسلام اکرمی با اشاره به اهتمام ویژه آیت الله هاشمی رفسنجانی به جایگاه مساجد، گفت: وی به عنوان خطیب نماز جمعه تهران همواره در خطبه های اول نماز به تبیین جایگاه مساجد در اسلام می پرداختند.

حجت الاسلام سید رضا اکرمی در گفت وگو با خبرنگار مسجد و کانون های مساجد خبرگزاری شبستان با اشاره به اهتمام آیت الله هاشمی رفسنجانی در مسئولیت های اجرایی که برعهده داشت به مساجد، گفت: وی  در دوران ریاست مجلس شورای اسلامی، در مصوبات فرهنگی که از سوی مجلس تصویب و پیگیری می شد، به موضوع مسجد اهمیت می دادند.

 

وی بیان کرد: در دورانی هم که ایشان رییس جمهور بودند، در برنامه های سوم و چهارم توسعه کشور و ارایه لایحه بودجه به موضوعات دینی و فرهنگی و نیز اهتمام به جایگاه مساجد توجه خاصی داشتند.

 

امام جماعت مسجد سلمان فارسی، نهاد ریاست جمهوری، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی، مبارزات  انقلابی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را  از مساجد سامان  دادند و از این پایگاه دینی برای تبیین اندیشه ها و مواضع امام خمینی (ره) به مردم  بهره بردند.

 

رئیس سابق شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، ادامه داد:  در دورانی هم که وی امامت نماز جمعه تهران را برعهده داشتند، در خطبه های اول نماز جمعه همواره در رابطه با موضوعات دینی و جایگاه مسجد در صدر اسلام، نگاه پیامبر (ص) و آیات و روایات در مورد آن، نکاتی را یادآور می شدند، به طوری که بیانات ایشان در خطبه های نماز جمعه، برای یک هفته  ملت و کشورهای منطقه تغدیه فکری بود.

چاپ خبر