نمایشگاه کتاب دهلی نو با حضور ایران افتتاح شد
خبرگزاری شبستان: بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌ نو امروز(۱۸ دی) با حضور موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران افتتاح شد.

روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو در 8 سالن برگزار می شود و دارای بخش های ناشران عمومی، بازرگانی، تکنولوژی، علوم اجتماعی، کتب به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از الکترونیک، کودک و نوجوان و ناشران هندی زبان است. بخش بین الملل نمایشگاه درسالن شماره 7 و تعداد کل شرکت کنندگان 756 ناشراست. 19 کشور خارجی در این نمایشگاه شرکت دارند که می توان به ایران، امارات، فرانسه، چین، مصر، آلمان، اسپانیا، نپال، لهستان، سریلانکا و ژاپن  اشاره کرد. مهمان سال گذشته این نمایشگاه کشور چین بود ولی امسال نمایشگاه مهمان ویژه ندارد. مجری برگزاری نمایشگاه وزارت توسعه منابع انسانی هند است. علاوه بر موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دهلی نیز غرفه ای جداگانه دارد. متراژ غرفه ایران در این نمایشگاه 18 مترمربع است. 340 عنوان کتاب در زمینه‌های ، هنر، ایران‌شناسی، خط و خوشنویسی، ادبیات کلاسیک، کودک و نوجوان و 160 عنوان در بخش ادبیات معاصر توسط موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به نمایش گذاشته می‌شود. معرفی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در قالب بروشور و کاتالوگ، دعوت از ناشران شرکت کننده در نمایشگاه برای حضور در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، معرفی نشر ایران در قالب نمایش کتاب، معرفی نویسندگان کودک و نوجوان در قالب کاتالوگ، معرفی کتاب‌های کودک و نوجوان آماده واگذاری حق رایت در قالب کاتالوگ از جمله فعالیت‌های غرفه ایران است.

برای معرفی بهتر صنعت نشر ایران و مراکز مرتبط بروشور «نگاهی اجمالی به صنعت نشر در ایران» به زبان انگلیسی مشتمل بر معرفی مراکز اطلاع رسانی کتاب در عرصه بین‌المللی، معرفی اتحادیه‌ها و تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی نیز در غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران به مخاطبان عرضه می‌گردد.

مصطفی رحماندوست نویسنده کتاب کودک و نوجوان مهمان افتخاری غرفه ایران است.

بیست و پنجمین دوره نمایشگاه کتاب دهلی‌نو 18 دی ماه افتتاح می شود. موسسه نمایشگاه های فرهنگی ایران به نمایندگی از نشر ایران دراین دوره از نمایشگاه حضور دارد.

 

چاپ خبر