فعالیت ۸۰ باب کانون مساجد در شهرستان خدابنده /اختصاص سهمیه ۲ هزار لیتری نفت به کانون های روستایی
خبرگزاری شبستان:سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده از فعالیت ۸۰ باب کانون فرهنگی و هنری مساجد در این شهرستان خبر داد.

محمد برجی، سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان خدابنده به خبرنگار خبرگزاری شبستان در زنجان گفت: در شهرستان خدابنده 80 باب کانون فرهنگی و هنری مساجد وجود دارد که برنامه های متنوع فرهنگی و هنری اجرا می کنند.

وی با بیان اینکه 60 درصد از کانون های فرهنگی و هنری این شهرستان در روستاها تاسیس شده است، ادامه داد: 50 باب کانون فرهنگی و هنری در روستاهای شهرستان خدابنده فعالیت می کنند.

فعالیت ۸۰ باب کانون فرهنگی و هنری مساجد در شهرستان خدابنده /اختصاص سهمیه ۲ هزار لیتری نفت به کانون های روستایی

به گفته این مقام مسوول 80 درصد از روستاهای شهرستان خدابنده گازکشی نشده اند و سوخت مورد نیاز برای گرم کردن منازل و مساجد این روستاها از طریق نفت تامین می شود.

 

این مقام مسوول با یادآوری اینکه مدیران مسوول کانون های فرهنگی و هنری مساجد روستایی این شهرستان با شروع فصل سرما با دریافت نامه از فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان به شرکت نفت مراجعه و 2 هزار لیتر نفت برای کانون دریافت می کنند، خاطرنشان کرد: دوری مسیر بسیاری از این کانون ها و مناسب نبودن راه روستایی بخصوص در زمان برف و بوران موجب می شود تا بسیاری از مدیران مسوول از این سهمیه چشم پوشی کنند.

 

برجی ادامه داد: همین مساله موجب می شود تا با شروع فصل سرما فعالیت بسیاری از مساجد و کانون های فرهنگی و هنری شهرستان خدابنده تعطیل شود.

 

وی با بیان اینکه 65 درصد از شهرستان خدابنده که بزرگترین شهرستان شمالغرب کشور محسوب می شود بافت روستایی دارد، خاطرنشان کرد: با شروع فصل گرما کانون های فرهنگی و هنری مساجد این شهرستان در روستاها به یک فرهنگسرای فعال تبدیل می شود.

 

سرپرست فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: کانون های فرهنگی و هنری روستایی واقع در جاده همدان- قیدار، قیدار-کتله خور- گرماب و ابهر – قیدار به دلیل بازبودن مسیر جاده های روستایی امکان تردد به شهر را دارند و می توانند با دریافت سهیمه 2 هزار لیتر بنزین که از هزینه های خود کانون تامین می شود نسبت به تداوم فعالیت های کانون اقدام کنند.

چاپ خبر