کارگردان نمایش خیابانی نیمکت:
تئاتر خیابانی، ابزار بسیار مناسبی برای انتقال مفاهیم ارزشی است
خبرگزاری شبستان: کارگردان نمایش خیابانی نیمکت گفت: تئاتر خیابانی به دلیل نزدیکی بیشتر با حس مخاطب می تواند ابزار بسیار مناسبی برای انتقال این مفاهیم باشد.

جلال مشتاقیان زاده، کارگردان تئاتر خیابانی نیمکت در حاشیه اجرای نمایش این تئاتر در جشنواره مهر کاشان در گفتگو با خرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان،گفت: تئاتر خیابانی به دلیل نزدیکی بیشتر با حس مخاطب می تواند ابزار بسیار مناسبی برای انتقال این مفاهیم باشد.

 

وی افزود: وجود موضوعات ارزشی و با درون مایه تأثیرگذار نظیر دفاع مقدس، عفاف و حجاب، سبک زندگی اسلامی و فرهنگ ایثار و شهادت دارای امکان ارائه در قالب نمایش خیابانی است.

 

این کارگردان، تئاتر خیابانی را یکی از جذاب ترین گونه های نمایشی دانست و یادآور شد: برخورداری از مخاطب و تماشاچی بالقوه یکی از مهمترین خصیصه های این نوع تئاتر است که البته همچنان در کشور مظلوم مانده است.

 
مشتاقیان زاده با اشاره به موضوع شهروندی نمایش نیمکت اظهار کرد: این نمایش، ناهنجاری های اجتماعی را در محیط یک پارک نشان داده و چالش شخصیت اصلی نمایش را در مواجهه با معضلاتی چون اعتیاد، طلاق، مزاحمت ارائه می کند.

 

وی زمان طراحی و نگارش متن این نمایش را حدود یک ماه ذکر و خاطرنشان کرد: حدود یک ماه نیز برای تمرین اجرای این نمایش خیابانی زمان صرف شده است.

 

این هنرمند اصفهانی، با یادآوری سابقه سه سال حضور خود در جشنواره تئاتر مهر افزود: هماهنگی و میزبانی مردم و مسؤولان کاشان در جشنواره دوازدهم بسیار خوب و رضایت بخش است.

 

نمایش خیابانی نیمکت به نویسندگی جلال مشتاقیان زاده و کارگردانی شیوا امینی از اصفهان به اجرا عمومی درآمد که بازیگرانی چون سعید رضایی، جلال مشتاقیان زاده، امید پاریاب و...در آن به ایفای نقش می پردازند.

 

دوازدهمین جشنواره ملی تئاتر مهر کاشان از 22 تا 29 آذرماه جاری در دو قالب نمایش خیابانی و صحنه ای با حضور هنرمندان سراسر کشور در کاشان برگزار می شود.

 

چاپ خبر