حجت الاسلام پورمحمدی:
ولایت فقیه، بخشی از مظاهر ولایت الهی و امامت اسلامی است
خبرگزاری شبستان: وزیر دادگستری با اشاره به اینکه سرنوشت جامعه بدون رهبر و امام مبهم است، تصریح کرد: ولایت فقیه بخشی از مظاهر ولایت الهی و امامت اسلامی است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری در آیین سوگواری شام غریبان شهادت امام رضا(ع) در مسجد محمدی کاشان گفت: مراسم روضه ائمه معصومین علیهم السلام بستری برای انتقال بهتر پیام ها و سخنان گهربار ایشان است.

 

وی افزود: روضه برای اهل بیت(ع) قلوب مؤمنان را نرم و طبع انسان را لطیف می کند و سبب شناخت بیشتر معارف ائمه معصومین علیهم السلام و آموزه های دینی می شود.

 

حجت الاسلام پورمحمدی اظهار داشت: بر اساس فرمایش امام رضا (ع) کلام ائمه همواره جذاب و دلنشین است و نیازهای امت را برطرف می کند .

 

وزیر دادگستری امام رضا (ع) را یکی از پایه گذاران فرهنگ امامت در مذهب تشیع دانست و اظهار داشت: دلیل تبعید امام رضا (ع) از مدینه به طوس از سوی مامون، جلوگیری از ترویج فرهنگ امامت در میان مسلمین بود و حکومت به ظاهر اسلامی عباسی نمی خواست حرف حق مطرح شود.

 

پورمحمدی با اشاره به اینکه سرنوشت جامعه بدون رهبر و امام مبهم است، تصریح کرد: ولایت فقیه بخشی از مظاهر ولایت الهی و امامت اسلامی است.

 

وزیر دادگستری، هدف از جنگ و خشونت در خاورمیانه را خفه کردن صدای انقلاب مردم ایران و از بین بردن عظمت ملت دانست و خاطر نشان کرد: امروز به برکت محبت و علاقه ای که مردم به ائمه دارند که گوشه ای کوچک از آن را در راهپیمایی اربعین حسینی دیدیم، هر روز وحدت و انسجام مسلمین بیشتر می شود.

 

حجت الاسلام پورمحمدی با اشاره به جنایت خونین داعش در حله عراق گفت: داعش دین را به جنگ دین می فرستد و با حمایت استکبار و صهیونیست ضربه ای  به جهان اسلام زد، که خود ان ها نمی توانستند بع این میزان ضربه بزنند.

 

چاپ خبر