برنامه های فرهنگی باید در راستای اهداف شهدا و هویت ایران اسلامی باشد
خبرگزاری شبستان: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد انقلاب را مبتنی بر مبانی و ارزش ‌هایی دانست که پای آن شهیدان بسیاری داده شد و افزود: برنامه‌های فرهنگی باید در راستای این اهداف، مبانی، هویت کهن و دیرینه ما باشد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد امروز ( 5 آبان ) در آئین تکریم و معارفه روسای قدیم و جدید فرهنگ و ارشاد شهرستان چرام، گفت: فعالیت در حوزه فرهنگی کاری ارزشمند و بنیادی بوده که ظرافت‌ های بسیاری دارد.

دهبانی پور، با بیان اینکه کار فرهنگی، حساسیت ‌های بی شماری دارد، اظهار داشت: در جامعه دینی و اسلامی ایران که ماهیت آن تحول فرهنگی بود، پرداختن به این امور اولویت نخست فرهنگ و ارشاد اسلامی محسوب می شود.

وی به اجرایی شدن کار و فعالیت فرهنگی در جامعه اشاره و افزود: در جامعه اسلامی ما دستگاه ‌های متعددی فعالیت دارند که از این دستگاه‌ ها انتظار انجام کار فرهنگی می ‌رود.

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد، عنوان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از این دستگاه هاست که باید پاسخگو بوده حتی اگر بودجه زیادی نداشته باشد.

دهبانی‌ پور، با بیان اینکه کار فرهنگی مقوله ای حساس و زیربنا، اساس و زیرساخت کار توسعه است، یادآور شد: امروز ما مفتخر هستیم که استان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه تئاتر ظرفیت ‌های خوبی دارد.

وی یکی از مهم ترین شهرستان ‌هایی که می ‌تواند به این عرصه کمک کند را شهرستان چرام دانست و ادامه داد: اگر ما بخواهیم در امر توسعه توفیقاتی را به دست آوریم، باید بینش مردم، آگاهی و دانش آنان را بالا ببریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، ضمن تاکید بر اینکه ابتدا باید در عرصه فرهنگی تغییر ایجاد شود، افزود: اگر چنین تحولی به وقوع بپیوندد، ما در عرصه‌ های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی به توفیق و سعادت خواهیم رسید.

دهبانی پور، بیان داشت: گاهی در عرصه‌ های هنری هشت گانه ماموریت ‌هایی به این وزارت واگذار می ‌شود که این ماموریت ‌ها گاهی انجام، برگزاری و اقدام نسبت به آنها می ‌تواند برخی از ارزش ‌های متفاوت را به دنبال داشته باشد.

وی با متذکر شدن این مطلب که طبیعی است که دفتر امام جمعه، سازمان تبلیغات و دیگر دستگاه‌ های فرهنگی با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی همکاری داشته باشند، تصریح کرد: این دستگاه‌ ها باید در راستای اعتلای فرهنگ دینی و ایرانی تلاش کنند؛ چرا که با وجود اختلافات وظایفی که از حیث ساختاری داریم مامور هستیم تا از آسیب ‌های اجتماعی جامعه جلوگیری کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: برای اینکه شادابی و نشاط را به جامعه ارزانی کنیم و بتوانیم جامعه‌ ای داشته باشیم که بتواند به کار و زندگی ادامه دهد، باید به این عرصه‌ های فرهنگی بپردازیم.

وی، افزود: امروز ما مفتخر هستیم که استان کهگیلویه و بویراحمد در عرصه تئاتر ظرفیت ‌های خوبی دارد و یکی از مهم ترین شهرستان ‌هایی که می ‌تواند به این عرصه کمک کند، شهرستان چرام است.

دهبانی ‌پور، به نقش تعزیه در حوزه انتقال ارزش‌ ها اشاره و خاطرنشان کرد: امروز چرام یکی از شهرهایی است که در این حوزه و حوزه‌ های سینما، موسیقی، شعر ظرفیت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، گفت: انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی و مبتنی بر مبانی و اصول و ارزش ‌هایی است که پای آن شهیدان بسیاری داده و خون‌ های زیادی ریخته شده که اگر قرار باشد برنامه‌ های فرهنگی وجود داشته باشد، باید در راستای این اهداف و مبانی و هویت کهن و دیرینه ما باشد.

دهبانی پور، اذعان کرد: اجرایی کردن هنرهای هفتگانه باید به گونه‌ ای مدیریت شود که مغایرتی با ارزش ‌های دینی، اعتقادی، ارزشی و مبانی هویتی جامعه ما نداشته باشد.

چاپ خبر