نخستین سوگواره امام سجاد علیه السلام برگزار می شود
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی از برگزاری نخستین سوگواره امام سجاد علیه السلام به صورت منطقه ای و کشوری خبر داد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بجنورد؛ هاشم شیرازیان، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی در نخستین جلسه برنامه ریزی سوگواره امام سجاد علیه السلام با بیان اینکه این سوگواره به عنوان بخشی از کنگره بین المللی امام سجاد (ع) که به میزبانی استان هرمزگان برگزار می شود، است، افزود: قرار است نخستین سوگواره امام سجاد علیه السلام به صورت منطقه ای و کشوری از سالروز شهادت امام سجاد علیه السلام تا زمان ولادت این امام همام (۲۵ محرم تا ۵ شعبان) برگزار شود.

 

وی مسابقه کتابخوانی و مسابقه پژوهشی را دو موضوع اصلی این سوگواره معرفی کرد و اظهارداشت: مسابقه کتابخوانی  از کتاب «معلم درس محبت» اثر حجت الاسلام جاویدان به صورت کشوری برگزار می شود.

 

شیرازیان، ادامه داد: مسابقه پژوهشی هم از رساله حقوق امام سجاد علیه السلام به صورت منطقه ای و با محوریت حق والدین بر فرزند و بالعکس و همچنین حقوق نماز جماعت برگزار خواهد شد.

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد خراسان شمالی، شناخت سیره امام سجاد، ادعیه و آگاه کردن مردم و سیراب کردن از چشمه جوشان معرفت اسلامی را از جمله اهداف برگزاری این سوگواره معرفی کرد.

 

وی در خصوص کنگره امام سجاد علیه السلام با بیان اینکه امسال ششمین کنگره بین المللی امام سجاد (ع) 6 آبان مصادف با 25 محرم در بندرعباس برگزار می‌شود، گفت: تا سال گذشته هفت استان در برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد (ع) مشارکت داشتند و برنامه‌هایی در خصوص کنگره برگزار کردند و  امسال سه استان از جمله خراسان شمالی به این هفت استان اضافه شده است.

 

این جلسه که با حضور نمایندگان دانشگاه آزاد اسلامی، نهاد رهبری دانشگاه ها و مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شده بود با تبادل نظر حاضران ادامه یافت و با توجه به عدم حضور دیگر اعضای جلسه، نتیجه نهایی و مصوبات به جلسه بعد موکول شد. 

 

 

 

چاپ خبر