قطع رابطه با ایران اشتباه بود
خبرگزاری شبستان:جاستین ترودو نخست وزیر کانادا باردیگر قطع کردن روابط کشورش با جمهوری اسلامی ایران را در دوران نخست وزیر پیشین این کشور اشتباه خواند.ترودو از زمان روی کار ‌آمدنش تلاش کرده است تا روابط کانادا و ایران را بهبود بخشد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از سی بی سی نیوز جاستین ترودو نخست وزیر کانادا قطع شدن مناسبات میان تهران و اوتاوا را یکی از سیاست های اشتباه در دروان نخست وزیر سابق این کشور خواند .نخست وزیر کانادا در حالی این سخنان را در جمع خبرنگاران ایراد کرد که پیش از وی نیز وزیر خارجه کانادا قطع روابط دیپلماتیک با تهران را اقدامی غلط توصیف کرده بود.

جاستین ترودو نخست وزیر کانادا همچنین قطع روابط دیپلماتیک را جمهوری اسلامی ایران اقدامی صرفا ایدولوژیک خوانده بود. کانادا در دوران هارپر مواضع سختی را در قبال ایران اتخاذ کرده بود اما اکنون وضعیت این کشور با تهران ملایم تر شده است.

دولت ایتالیا به عنوان حافظ منافع کانادا در ایران معرفی شده و بیش از سه سال است سفارت کانادا در تهران تعطیل است . ایرانی کانادایی های بسیاری در حال حاضر در تردد میان دو کشور هستند و هیچ راهی برای رسیدگی به مسائل آنها وجود ندارد.

در حال حاضر به نظر می رسد دولت ترودو علاقه مند به بازگشایی مجدد سفارت این کشور درتهران است .

 

چاپ خبر