جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح:
روز به روز بر قدرت دفاعی و تهاجمی کشور می افزاییم
خبرگزاری شبستان: امیر موسوی با بیان اینکه شهدا حجت را در دفاع از کشور بر ما و مسئولان تمام کرده اند گفت: روز به روز بر قدرت دفاعی و تهاجمی کشور می افزاییم.

به گزارش خبرنگار سیاسی دفاعی خبرگزاری شبستان، امیر عبدالرحیم موسوی جانشین فرمانده کل نیروهای مسلح در همایش پیام آوران شکست حصر آبادان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گفت: روز 5 مهر یادآور شکست حصر آبادان را به پیشکسوتان دفاع مقدس تبریک می گوییم روزهایی که با تدبیر امام (ره) تهدیدی که می توانست به قیمت نابودی تمام ارزشهای انقلاب تمام شود به یک دانشگاه تبدیل شد و هنوز هم از این گنج بهره می بریم و همچنان از مواهب این انقلاب بهره مند می شویم این مقطع تاریخی کشور مقطع مشعشعی از تاریخ انقلاب است.

 

وی با اشاره به برجستگی های عملیات ثامن الائمه گفت: این عملیات در راستای تحقق فرمان امام (ره) صورت گرفت که به صورت مصداقی عنوان می شود.

 

وی با اشاره به ابعاد گوناگون این عملیات تصریح کرد: در این عملیات آحاد رزمندگان از بالاترین رده تا پایین ترین رده در قبال فرمان امام احساس تکلیف می کردند و این نکته قابل تعاملی است که هنرمندان و اهالی قلم باید پای کار بیایند و راجع به آن فیلمها و داستانها بنویسند.

 

وی اظهار کرد: در این عملیات اولین گام پیوند مقدس ارتش و سپاه بود که تا آینده های دور نیز شاهد این پیوند خواهیم بود این پیوند مقدس تحولی عظیم در دفاع مقدس ایجاد کرد.

 

وی با بیان اینکه راهبردهای این عملیات بر روی سرنوشت جنگ اثر گذاشت خاطرنشان کرد: نوع عملیات ثامن الائمه منحصر به فرد بود و در این عملیات دشمن از سه طرف محاصره شد پیروزی در عملیات ثامن الائمه پیروزیهای پی در پی دیگری همچون عملیات بوستان، عملیات فتح المبین و آزادی خرمشهر را در پی داشت و در طرف مقابل نیز شکستهای پی در پی را ایجاد کرد.

 

وی اظهار کرد: برخی راجع به قدرت دفاعی ما حرفهای عجیب و غریبی می زنند ما هنوز گورهای دسته جمعی را فراموش نکرده‌ایم و روز به روز بر قدرت تهاجمی و دفاعی جمهوری اسلامی می افزاییم تا دیگر شاهد آن روزها نباشیم.

 

وی گفت: شهداء حجت را بر ما و مسئولان تمام کرده‌اند و به همین جهت است که هزاران کیلومتر دورتر از مرزها به دفاع می پردازیم.

 

 

 

 

چاپ خبر