آیت ‌الله نوری همدانی:
‌دفاع مقدس عزت را در کشور به ارمغان آورد
خبرگزاری شبستان: آیت ‌الله نوری همدانی با بیان اینکه ‌دفاع مقدس عزت را در کشور به ارمغان آورد گفت: باید سعی کنیم روحیه جهاد و ایثار و شهادت را همواره زنده نگه داشته و بدانیم که دفاع مقدس مایه افتخار است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، آیت ‌الله حسین نوری همدانی از مراجع عظام تقلید امروز (31 شهریور) در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم با اشاره به فرارسیدن هفته دفاع مقدس ابراز داشت: این هفته بسیار ارزشمند بوده که باید آثار و برکات آن را به همه بیان کنیم.

وی بیان داشت: جهاد دری از درب های بهشت است و باید همواره به این موضوع توجه داشته و این امر انسان را به مجاهد خالص تبدیل کرده و انسان را وارسته خواهد کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه باید همگان به جهاد توجه کنند گفت: هر ملتی به جهاد بی‌ توجه باشد و روحیه ایثار و شهادت در بین آنها نباشد،‌ خداوند لباس ذلت را بر اندام آنها خواهد پوشاند.

آیت ‌الله نوری همدانی گفت: دوری از جهاد عواقب بسیاری دارد و کسی که از جهاد دوری کند محکوم به خواری و کوچک بودن است.

وی با بیان اینکه عدم توجه به جهاد ترس را در بر خواهد داشت گفت: پیش از انقلاب مردم از آمریکا،‌ شوروی و انگلیس ترس داشتند اما به برکت نظام اسلامی تمامی این ترس ها از بین رفت.

این مرجع تقلید بیان داشت: تقسیم کشورها و کوچک کردن کشورها از سوی استکبار برای تسلط بر آنها بود که در این زمینه اقدامات گسترده ای انجام دادند تا از این طریق فرهنگ غربی را گسترش دهند.

آیت ‌الله نوری همدانی گفت: دشمنان در حال برنامه ریزی و توطئه چینی هستند و سعی می کنند اختلاف افکنی کنند و باید همواره مراقب این توطئه ها باشیم.

وی با بیان اینکه ‌دفاع مقدس عزت را در کشور به ارمغان آورد گفت: باید سعی کنیم روحیه جهاد و ایثار و شهادت را همواره زنده نگه داشته و بدانیم که دفاع مقدس مایه افتخار است.

چاپ خبر