سهم ۸۴ میلیارد تومانی استان همدان ازیارانه نقدی/کاهش وصول مالیاتی استان در سال جاری
خبرگزاری شبستان: نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: سهم یارانه نقدی استان در فاز اول و دوم اجرای طرح هدفمندی یارانه ها ۸۱ تا ۸۴ میلیارد تومان بوده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، سید ناصر محمودی، نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان در جمع خبرنگاران گفت: امسال مالیات استان همدان 580 میلیارد تومان درنظر گرفته شده بود و با پیگیری های انجام شده سهم وصولی استان به 420 میلیارد تومان کاهش یافت.

 

وی با بیان اینکه استان همدان به لحاظ درآمد وصولی مالیات رتبه 26 کشوری را به خود اختصاص داده است، افزود: درآمد مصوب مالیاتی استان همدان در سال گذشته 490 میلیارد تومان بود که از این میزان 425 میلیارد تومان محقق شد.

 

وی در خصوص طرح هدفمندی یارانه ها در استان همدان نیز تصریح کرد: میزان پرداخت یارانه برای هر نفر 45 هزار و 500 تومان است و آخرین مرحله ای آن در مرداد ماه واریز شده است.

 

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اظهار داشت: تاکنون 66 مرحله ای واریزی از طرح هدفمندی یارانه ها انجام شده است و سهم یارانه نقدی استان در فاز اول و دوم این طرح 81 تا 84 میلیارد تومان بوده است.

 

محمودی خاطرنشان کرد: به طور میانگین حدود یک میلیون و 800 هزار نفر یارانه نقدی در استان همدان دریافت می کنند و براساس برآوردهای انجام شده در کشور 84 میلیون نفر یارانه دریافت می کنند.

 

وی با بیان اینکه14 هزار نفر در استان همدان موفق به ثبت نام دریافت یارانه نشدند، گفت: حذف یارانه ها فرآیند ملی است و یک شبه امکان پذیر نمی باشد.

 

وی افزود: دولت تمام تلاش خود را کرده است که دهک های بالای جامعه شامل: تمامی تجار، صاحبان مشاغل آزاد، کارکنان دولت، شهرداری‌ها، مؤسسات عمومی و دولتی، بازنشستگان و مستمری‌بگیران تأمین اجتماعی، مدیران و اعضای هیئت مدیره، معاونان مناطق و شعب بانک‌ها و نمایندگاه مجلس که درآمد سالیانه آنها حداقل 350 میلیون ریال است، که درآمد سالانه آن ها حداقل 35 میلیون تومان اتس را از دریافت یارانه حذف کند.

 

وی همچنین در خصوص سهام عدالت، بیان داشت: سهام عدالت در 13 مرحله اجرا شده است و یک میلیون و 506 هزار و 121 نفر در استان همدان شناسایی شدند و برای آنها فرم و دعوت نامه سهام عدالت صادر شده است.

 

نماینده وزیر و مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان از صدور مجوز 1125 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خارجی در دولت یازدهم در استان خبرداد.

 

 

چاپ خبر