آغاز رسمی پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی در فرهنگ رضوی
خبرگزاری شبستان: پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی رسما با اجرای چهار نمایش در سالن فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، میدان معلم، پارک مهرورزی و پارک ساحلی یاسوج آغاز شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از یاسوج، پنجمین جشنواره سراسری آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا (علیه السلام) به میزبانی یاسوج برگزار می شود.

 

طبق جدول زمان بندی اجرای نمایش توسط گروه های برگزیده در روز نخست نمایش جن از یاسوج در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایش نذر رضا از گناوه در میدان معلم، تعزیه هرمز بلخی از تهران در پارک مهرورزی و تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در پارک ساحلی ساعت 20 و 15 دقیقه به اجرا گذاشته می شوند.

 

نمایش برکت جزیره از میناب بندرعباس در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، نمایش خال گردون از سبزوار در میدان معلم، نمایش کاکل از تربت حیدریه در پارک مهرورزی و نمایش راو از سقز استان کردستان در پارک ساحلی ساعت 21 و 15 دقیقه را از دیگر اجراهای روز نخست جشنواره است.

 

نمایش های تعزیه شاهچراغ از استان اصفهان در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و نمایش جن از یاسوج در میدان معلم ساعت 22 و 15 دقیقه به روی صحنه می روند؛ ضمن اینکه نمایش های نذر رضا از گناوه در پارک مهرورزی و خال گردون از سبزوار در پارک ساحلی نیز در همین ساعت به نمایش درمی آیند.

 

نمایش های راو از سقز در سالن روباز اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، تعزیه هرمز بلخی از تهران در میدان معلم، برکت جزیره از میناب بندرعباس در پارک مهرورزی و کاکل از تربت حیدریه در پارک ساحلی را ساعت 23 و 15 دقیقه از نمایش های پایانی روز نخست جشنواره است.

 

آئین پایانی پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی همزمان با اختتامیه هشت جشنواره استانی رضوی 21 مرداد ماه با حضور مسئولان ارشد استان کهگیلویه و بویراحمد و شهرستان ها در یاسوج برگزار می شود. 

چاپ خبر