معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور:
اولویت فعالیت کانون‌های مساجد، گرایش جوانان به نماز باشد/ پیوند بین نسل جوان و مساجد
خبرگزاری شبستان: معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور اولویت فعالیت کانون‌های مساجد را گرایش جوانان به نماز دانست و بر اهمیت این موضوع در بخش‌های مختلف تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور شامگاه چهارشنبه(6 مرداد) در همایش افتتاحیه برنامه‌های اوقات فراغت کانون‌های فرهنگی مساجد استان اصفهان با اشاره به ضرورت توجه به جنبه‌های مختلف برنامه‌های فرهنگی اظهار داشت: کانون‌های مساجد باید توجه ویژه‌ای به موضوع نماز داشته باشند و ارتباط خود را به خوبی با مساجد حفظ کنند.


وی ادامه داد: در نگاه ما، کانونی کانون فعال و موفق به شمار می‌رود که با جذب مخاطبان، زمینه حضور آنها در مساجد را فراهم کرده و پیوند آنها با موضوع نماز را برقرار کند.


معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور با اشاره به ضرورت توجه به صبر در برنامه‌های فرهنگی گفت: بدون شک برنامه‌های فرهنگی در مدت زمانی کوتاه به نتیجه نمی‌رسند و باید کاری کرد که در برنامه‌های فرهنگی، آثار آن به صورت بلندمدت به مخاطبان منتقل شود.


وی افزود: با این حال، در کوتاه‌مدت، فعالیت‌های کانون‌های مساجد باید در مساجد تأثیرگذار باشد و صفوف نماز شاهد چهره‌هایی باشند که از طریق کانون‌ها، جذب مساجد شده‌اند.


طاهریان تداوم فعالیت‌های فرهنگی هنری مساجد برای افزایش حضور جوانان در مساجد را مهم دانست و گفت: به نظرم برنامه‌های کانون‌ها باید بر موضوع نماز و ارتباط جوانان و نوجوانان با مساجد برنامه‌ریزی شود زیرا برنامه‌هایی که در این زمینه پیش نرود، توجیهی برای برگزار ندارد.


وی کانون‌های مساجد را یکی از مجموعه‌های موفق در این بخش عنوان کرد و گفت: به نظرم ارتباط بین مخاطبان با موضوع نماز باید بیش از گذشته برقرار شود و این موضوع باید از سوی برنامه‌ریزان فعالیت‌های فرهنگی هنری کانون‌های مساجد مورد توجه قرار گیرد.


معاون فرهنگی هنری ستاد عالی کانون‌های فرهنگی مساجد کشور اضافه کرد: در این بخش می‌توان با برگزاری برنامه مختلف کانون‌ها در مساجد، کم کم جوانان را با مسجد پیوند داد و کاری کرد که حضور او در نماز جماعت بیش از گذشته برقرار شود.

 

 

چاپ خبر