هیلاری کلینتون نامزد نهایی حزب دموکرات شد
خبرگزاری شبستان: هیلاری کلینتون به عنوان نامزد رسمی و نهایی دموکرات ها برای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا معرفی شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از «سی ان ان»،دموکرات ها هیلاری کلینتون را به عنوان نامزد رسمی ریاست جمهوری آمریکا معرفی کردند.

کلینتون اولین زنی است که نامزدی یک حزب بزرگ را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به عهده خواهد داشت و باید با دونالد ترامپ از حزب جمهوری‌خواه رقابت کند.

معرفی کلینتون به عنوان نامزد رسمی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا یکی از آخرین سقف های شیشه ای در سیاست های آمریکا را شکست.

بانوی اول سابق آمریکا،سناتور نیویورک و وزیر امور خارجه سابق آمریکا در کنوانسیون دموکراتیک در فیلادلفیا به طور رسمی به عنوان نامزد حزب دموکرات انتخاب شد تا با دونالد ترامپ،نامزد رسمی حزب جمهوری خواه رقابت کند.

کلینتون روز پنج شنبه نامزدی خود را به طور رسمی خواهد پذیرفت اما شب گذشته از طریق ماهواره از هیئت های دست اندر کار برای معرفی او به عنوان کاندیدای رسمی حزب دموکرات،تشکر کرد.

نامزدی رسمی هیلاری کلینتون در روز دوم کنوانسیون ملی دموکراتیک اعلام شد.

در این کنوانسیون رهبران حزب دموکرات تلاش کردند تا اختلاف میان هواداران کلینتون و  «برنی سندرز» دیگر نامزد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری را حل کنند.

این در حالی است که هواداران سندرز مکررا مخالفت خود را با هواداران کلینتون در این کنوانسیون نشان دادند اما سندرز با سخنرانی در خصوص نامزدی هیلاری کلینتون تلاش کرد از این تنش ها جلوگیری کند.

وی گفت:من خوشحالم که هیلاری کلینتون به عنوان نامرد حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا انتخاب شد.

 

 

 

 

چاپ خبر