ضدیت با اشرافی گری و تجمل گرایی از مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران است
خبرگزاری شبستان: رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور ضدیت با اشرافی گری و تجمل گرایی را از مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سمنان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید رضا تقوی امروز(۲ مرداد)در شورای اداری استان سمنان با اشاره به اینکه یکی از مبانی نظام جمهوری اسلامی ایران ضدیت با اشرافی گری و تجمل است گفت: ائمه جمعه کشور باید با محکوم کردن روحیه اشرافی گری در جامعه از تبدیل شدن آن به یک فرهنگ جلوگیری کنند.

 

وی با تاکید بر اینکه قرار گرفتن خطوط اصلی نظام و مواضع انقلاب اسلامی توسط رهبرانقلاب اسلامی مشخص شده است، ادامه داد: دنبال کردن این خطوط توسط ائمه جمعه لازم و ضروری است.

 

تقوی استکبارستیزی را یک اصل دینی و قرآنی دانست و اضافه کرد: ائمه جمعه باید به تبیین این موضوع بپردازند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه استکبارستیزی از مواضع اساسی و دقیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده افزود:همواره بر این موضع الهی و قرآنی پایبند خواهیم بود.

 

وی ادامه داد: ائمه جمعه امروز باید اهداف استکبارستیزی را برای مردم بیان و در خطبه‌های نماز جمعه و سایر محافل شیوه‌های آن را تبیین کنند.

 

تقوی افزود: ائمه جمعه به حکم شرعی و به تبعیت از ولی امر موظف اند سیاست‌های نظام ولایت و نظام اسلامی را تبیین کنند.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور با تشریح خطوط اصلی نظام که شورای سیاست گذاری ائمه جمعه بر مبنای آن عمل می‌کند آن را علاوه بر استکبار ستیزی و مبارزه با اشرافی گری، مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان، برخورد با فتنه و فتنه گران، ‌ترویج و تقویت ارزش های اسلامی و انسانی، حمایت از مظلومان و محرومان، مقابله و معارضه با ترور و تروریسم، ترویج و پیگیری حل مشکلات اقتصادی مردم از طریق اقتصاد مقاومتی، تقویت و توسعه تفاهم اجتماعی، ‌حمایت از مسئولان خدمتگزار نظام، نقد منصفانه و دفاع واقع بینانه و امید بخشی به مردم برشمرد.

 

وی با یادآوری این مطلب که مواضع اصولی و خطوط کلی مربوط به نظام از سوی ولی فقیه اعلام می شود ادامه داد: برای حفظ موضع استکبار ستیزی نظام، بهترین نیروهای خود را فدا کرده ایم تا خدشه ای به این موضع وارد نشود.

 

تقوی همچنین با اشاره به اقامه نماز جمعه اظهارداشت: نماز جمعه به هیچ دستگاه و جناح خاصی تعلق نداشته و این نماز عقیدتی و سیاسی بر اساس مبانی فقهی و مرتبط با دستورات رهبر معظم انقلاب  اسلامی است.

 

رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور  با بیان اینکه هیچ یک از از ائمه جمعه به خاطر سیاسی بودنشان انتخاب یا کنار گذاشته نمی شوند اضافه کرد: اگر تصور گروهی از جناحی مبنی بر این قضیه این است باید بگویم که تصورشان نادرست است.

 

وی با تاکید براینکه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه، مباحثی را به امامان جمعه در شهرستان ها دیکته نمی کند ادامه داد: مبلغان اسلام در شهرستان ها باید جایگاهی که قرار دارند آزادی داشته باشند.

 

 

 

چاپ خبر