دبیرهمایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی:
انتقاد از جوسازی های رسانه‌ای بدون توجه به اهداف جبهه انقلاب فرهنگی
خبرگزاری شبستان: حاجی عبدالهی اظهار کرد: متأسفانه اخیراً شاهد برخی جوسازی‌ها برای تأکید بر عملکرد مثبت یک رسانه و تخریب دیگر رسانه‌ها بودیم که نشان می‌دهد برخی مدیران رسانه‌ای سعی دارند از این طریق، میز و صندلی خود را حفظ کنند.

اشکان حاجی عبدالهی؛ دبیرهمایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در مورد برنامه‌هایش در حوزه کودک و نوجوان گفت: در همین چند هفته اخیر مصاحبه‌های مختلفی را در رابطه با اهمیت ساخت برنامه‌های نوجوان انجام دادیم و خوشبختانه بازخورد بسیار خوبی نیز داشت. جلسات مختلفی را هم در یک هفته گذشته برگزار کردیم و کاملاً مشخص بود که مدیران حوزه‌های کودک و نوجوان نیز بسیار بر اهمیت ساخت برنامه برای این قشر تأکید دارند و به طور مستمر و مداوم در تلاش هستند که هرچه سریع‌تر ساخت برنامه‌های نوجوان انجام شود.

حاجی عبدالهی در پاسخ به انتقادات اخیر در مورد کمبود برنامه‌های کودک و نوجوان تلویزیون اظهار کرد: متأسفانه در این چند روز شاهد برخی اخبار و جوسازی‌ها برای تأکید بر عملکرد مثبت یک رسانه و تخریب دیگر رسانه ها بودیم. با دیدن این اخبار متوجه شدیم که  برخی مدیران رسانه‌ای و فرهنگی سعی دارند با جوسازی‌های رسانه‌ای به هر شکل و منشی، عملکرد خود را مثبت جلوه دهند و سعی در تخریب عملکرد دیگر مدیران عزیز و خدوم دارند تا از این طریق، میز و صندلی خود را حفظ کنند.

دبیر همایش نقش نوجوانان در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی تصریح کرد: اخلاق اسلامی حکم می‌کند که مسؤولین محترم در مصاحبه‌هایشان در ارائه گزارش عملکرد خود به شکل نشر خبر در رسانه‌ها، اغراق نکنند و برخی اقدامات ضعیف خود را کاملاً قوی نشان ندهند و ضمناً عملکرد دیگر مدیران زحمتکش و خدوم را ضایع نکنند زیرا آن مدیران نیز در جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی در حال جهاد با تهاجم فرهنگی بیگانگان و مستکبرین هستند.

این تهیه کننده تلویزیون افزود: متأسفانه در برخی مواقع شاهد هستیم که برخی مسؤولین رسانه‌ای و فرهنگی به جای آنکه افراد خدوم و هم‌هدف با خود را حمایت کنند تخریب می‌کنند.

حاجی عبدالهی ادامه داد: رسانه در اختیار همگان است و همیشه در معرض دید عموم قرار دارد پس مدیران سعی نکنند که با جوسازی‌های رسانه‌ای اعلام کنند که ما نسبت به فلان رسانه یا شبکه بهتر عمل کرده‌ایم زیرا چیزی که ما شاهدیم عملکرد نامطلوب آنان است.

این فعال رسانه‌ای در پایان گفت: امیدوارم همه ما در رفتار و اخلاقمان، دستورات اسلامی را رعایت کنیم زیرا این مسؤولیت‌ها طبق فرموده معصومین(ع)، امانت است و روزی این امانت به شخص دیگری سپرده می شود پس بهتر است برای نگه داشتن این امانت متوسل به هر راه و روشی نشویم. اگر بنا باشد هر مدیر و مسؤولی با شنیدن خبر احتمال جابه‌جایی‌اش سعی کند به هر طریق ممکن این میز و صندلی را حفظ کند اصلاً کار شایسته و قابل تقدیری نیست.

چاپ خبر