توجه به معاد عامل اساسی در بازدارندگی از گناه است
خبرگزاری شبستان: رئیس حوزه علمیه اصفهان توجه فکر انسان نسبت به معاد را عامل اساسی در بازدارندگی انسان از گناه دانست.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، آیت الله العظمی حسین مظاهری، مرجع تقلید عالم تشیع و رئیس حوزه علمیه اصفهان(30 خرداد) در درس اخلاق ماه مبارک رمضان اظهارداشت: هزار و 400 مرتبه در قرآن کریم نسبت به معاد صحبت شده که این تعداد تکرار نسبت به هیچ موضوع دیگر حتی توحید و خداشناسی نشده است.

 

وی افزود: اهمیت معاد در قرآن بسیار زیاد است و این موضوع یعنی سرنوشت انسان و اینکه زندگی دنیا یک بازیچه نیست بلکه همه رفتارهای خوب و بد حسابرسی می شود.

 

آیت الله مظاهری ادامه داد: عدم وجود معاد و حسابرسی از انسان مغایر با عدالت خداوند است زیرا باید بین انسان های خوب و انسان های شرور و با صفات بد تفاوتی باشد و دادگاهی این موضوعات را رسیدگی کند.

 

وی با اشاره به نقش و اهمیت تفکر و توجه نسبت به معاد نیز گفت: معاد علاوه بر اینکه یک موضوع اعتقادی است در بازدارندگی از گناه یک موضوع اخلاقی نیز هست و توجه فکر نسبت به معاد عامل اساسی در بازدارندگی انسان از گناه است.

 

رئیس حوزه علمیه اصفهان بر حسابرسی از اعمال تاکید کرد و گفت: همواره بر حسابرسی روزانه از اعمال تاکید شده زیرا این موضوع مانع انحراف انسان و فریب خوردگی او می شود و انسان را در برابر شیطان جنی و انسی حفظ می کند.

 

چاپ خبر