حجت الاسلام معتمدی در غرفه شبستان/
۱۸۰ هزار نفر در برنامه های تابستانه کانونهای مساجد اصفهان حضور دارند
خبرگزاری شبستان: مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان از پیش بینی حضور ۱۸۰ هزار نفر در برنامه تابستانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد.

حجت الاسلام رمضانعلی معتمدی، معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان و مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد با حضور در غرفه خبرگزاری شبستان در سیزدهمین نمایشگاه قرآن و عترت در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در اصفهان با اشاره به برنامه‌های تابستانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان اظهار داشت: برنامه‌های اوقات فراغت تابستانه کانون‌های فرهنگی هنری مساجد در دو بخش ارائه می‌شود.

 

وی افزود:دسته نخست آن ویژه ماه مبارک رمضان است و شامل 10 بخش می شود.

 

حجت الاسلام معتمدی ادامه داد: دسته دوم فعالیت‌های کانون‌هابه ایام بعد از ماه مبارک رمضان مربوط می شود و شامل کلاس‌های قرآنی، حلقه‌های تربیتی، مسابقات فرهنگی، کلاس‌های فرهنگی، هنری و مهارتی، اردوها و بازدیدها، فعالیت‌های ورزشی و تفریحی و آموزش خانواده را می‌شود.

 

وی با اشاره به ظرفیت کلاس‌های تابستانه کانون های فرهنگی هنری بیان کرد: تاسیس و تجهیز کتابخانه‌ها و خانه های دیجیتال در کنار کانون‌های فرهنگی هنری در راستای غنی‌سازی برنامه‌های اوقات فراغت در نظر گرفته شده‌اند.

 

معاون مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اصفهان افزود: خانه های فرهنگ دیجیتال مبحث اینترنت، بازی‌های رایانه‌ای و آموزش نرم‌افزار یارانه‌ای را برعهده دارد و کتابخانه‌ها، تولید نرم‌افزارهای رایانه‌ای و علاوه بر آن مسابقات کتابخانه‌ای را برای افزایش فرهنگ کتاب‌های مفید ارائه می‌کنند.

 

وی اظهار داشت: یک هزار و700 کانون به صورت عمومی فعالیت های اوقات فراغت را در استان ارائه می‌کنند.

 

حجت الاسلام معتمدی افزود: از این تعداد، یک هزار و 200 کانون به صورت پایگاه ویژه و تخصصی وارد عرضه اوقات فراغت می‌شوند که نام و نشان برنامه‌های مختلف آن‌ها «آسمانی‌ها» است.

 

وی با اشاره به اعزام مبلغان در سطح استان اصفهان افزود: از دیگر فعالیت‌های امسال، اعزام مبلغان تخصصی طرح اوقات فراغت است که از (20 تیر) به مدت 40 روز در سطح استان به 24 گروه تقسیم شده و به صورت چرخشی به کانون‌های فرهنگی هنری مساجد مراجعه کرده و برنامه‌های تربیتی، فرهنگی و آموزشی را اجرا می‌کنند.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان اصفهان با اشاره به آمار ثبت‌نام در سال‌های گذشته اظهار داشت: در سال گذشته 28 هزار کودک، 54 هزار نوجوان و 57 هزار جوان را در سطح کانون های استان پوشش دادیم و پیش‌بینی ما برای ثبت ‌نام برنامه‌های سال جاری در بخش‌های کودک، نوجوان و جوان، جمعیتی بالغ بر 180 هزار نفر است.

 

چاپ خبر