غفلت از حضور در مجالس دینی مایه خسران و پشیمانی برای انسان می شود
خبرگزاری شبستان:رئیس حوزه علمیه اصفهان با اشاره به برگزاری جلسات سخنرانی دینی در ماه مبارک رمضان، گفت: غفلت از حضور در مجالس دینی مایه خسران و پشیمانی برای انسان در آینده می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اصفهان، آیت الله العظمی حسین مظاهری، مرجع تقلید عالم تشیع و رئیس حوزه علمیه اصفهان در درس اخلاق (۱۸ خرداد)  اظهارداشت: مجالس دینی مانند جلسات سخنرانی و درس های اخلاقی از برنامه هایی است که به حضور در آن بسیار توصیه شده است.

 

وی افزود: حضور در جلسات سخنرانی که در طول سال به ویژه ماه مبارک رمضان در مکان های مختلف برگزار می شود بسیار مورد تاکید قرار گرفته و ثواب اعمال شب قدر را دارد.

 

آیت الله مظاهری ادامه داد: غفلت از حضور در مجالس دینی مایه خسران و پشیمانی برای انسان در آینده می شود زیرا در این جلسات انسان مسائل مربوط به دین را فرامی گیرد.

 

وی ادامه داد: کسب دانش و آگاهی در دین زمینه های پیشرفت و تکامل انسان را فراهم می سازد و این فرصتی برای رشد و سعادت دنیا و آخرت انسان است تا اینکه در مسائل دینی آگاه باشد.

 

رئیس حوزه علمیه اصفهان بردوری از گناه نیز تاکید کرد و گفت: روزه داری با ترک گناه روزه داری خواص است و سعی شود در این ماه ترک گناه نیز انجام شود که انسان را به قله های سعادت می رساند.

 

وی با بیان اینکه خداوند در عید فطر به همه روزه داران و کسانی که بسیار علاقه مند به روزه داری بوده اند اما نتوانسته اند روزه بگیرند عیدی می دهد، افزود: خود خداوند عیدی افراد روزه دار واقعی است و این مقام بالایی است که به انسان می رسد .

 

وی بر بهره گیری از این ماه تاکید کرد و افزود: عظمت ماه مبارک رمضان به قدری است که شب قدر در این ماه قرار گرفته و قرآن نیز در این ماه نازل شده است.

 

چاپ خبر