ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای آموزش قرآن است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه موقت شیراز با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای آموزش قرآن است، گفت: هدف انبیا (علیهم السلام)، تبلیغ آیات حق، تقویت اعتقادات و معرفی امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از شیراز، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی، امام جمعه موقت شیراز امروز (13خرداد) در جلسه سالانه طلاب و روحانیون فارس که در حرم مطهر حضرت علی بن حمزه (علیهما السلام) و به همت اداره کل اوقاف و امور خیریه و همچنین سازمان تبلیغات اسلامی استان برگزار شد، گفت: کاش ارشادی، کار انبیاست.

 

وی با اشاره به اینکه روحانیون مامورند رسالات خدا را برسانند، یادآور شد: تزکیه نفوس، ترک حرام و انجام واجبات باید توسط روحانیون مورد توجه قرار گیرد.

 

امام جمعه موقت شیراز با تاکید بر اینکه ماه مبارک رمضان بهترین زمان برای آموزش قرآن است، اظهار داشت: هدف انبیا (علیهم السلام)، تبلیغ آیات حق، تقویت اعتقادات و معرفی امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

 

حجت الاسلام رضوی اردکانی با اشاره به اینکه تبلیغ باید به زبان خود مردم انجام و در حد درک آنان باید گفته شود، افزود: هیچ روشی بهتر از عمل نیست باید با عمل خود تبلیغ کنیم چرا که سادگی بیان امام (ره)، مهمترین کلید پیروزی امام (ره) بود.

 

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در ماه مبارک رمضان برای زمان افطار نماز جماعت مختصر خوانده و از بعد از افطار از قرآن برای معرفی گفته شود، اضافه کرد: قصص قرآنی باید در جامعه خوانده و معرفی شود.

 

 

چاپ خبر