سیره زندگی و اخلاقی امام راحل برای نسل جوان تبیین شود
خبرگزاری شبستان: در آستانه بیست و هفتمین سالروز ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره)، نشست اعضای ستاد بزرگداشت این رویداد تاریخی در ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از ایلام، سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام در این نشست ، امام خمینی(ره) را ممتازترین شخصیت تاریخ معاصر عنوان کرد و گفت: این شخصیت برجسته و تأثیرگذار با اندیشه‌های بلند و رهبری‌های صادقانه خود  مسير تاريخ ایران را دگرگون كرد.

 

حجت‌الاسلام علی چراغی پور، تصریح کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی با به ثمر نشاندن این نهضت الهی و پشتوانه مردمی منشاء تحولات عظيمي در سطح ايران و حتی جهان شد.

 

وی، بابیان اینکه حضرت امام(ره) برخوردار از مجموعه ویژگی‌های منحصربه‌فرد در ابعاد مختلف بود، افزود: ایشان دارای انديشه و سیره‌ای مبتني بر اصول مستحكم جهان‌بینی توحيدي و برگرفته از سنت و روش اهل‌بیت(ع) بود و توانست انقلاب اسلامی را به‌عنوان الگویی بی‌بدیل برای ملت‌های آزادی‌خواه معرفی کند.

 

چراغی پور، ابراز کرد:  بی‌تردید معرفی ابعاد شخصیتی حضرت امام خمینی(ره) برای جامعه امروز ضرورتی انکارناپذیر داشته و بر این اساس باید ایام ارتحال ایشان را فرصتی مغتنم برای این مهم دانست.

 

وی، با تأکید بر برگزاری باشکوه آیین‌های بزرگداشت بیست و هفتیمن سالگرد ارتحال حضرت امام (ره) به‌صورت مردمی و مشارکت فعال اقشار مختلف جامعه بر فراهم‌سازی بستر مناسب برای حضور آحاد مردم در اجرای شایسته مراسم تأکید کرد.

 

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ایلام، خاطرنشان کرد: با تدابیر اندیشیده شده، آیین‌های بزرگداشت ارتحال ملکوتی حضرت امام(ره) هم‌زمان با سراسر کشور روز جمعه 14 خردادماه سال جاری در مناطق مختلف روستایی و شهری استان ایلام نیز برگزار خواهد شد.

 

گفتنی است، در این نشست هر یک از اعضا به بحث و تبادل‌نظر پیرامون برگزاری باشکوه مراسم ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی(ره) پرداختند.

 

چاپ خبر