رقابت روشندلان قرآنی ۲۵ کشور جهان اردیبهشت ماه در ایران آغاز می شود
خبرگزاری شبستان: نخستین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان جهان همزمان با سی و سومین دوره مسابقات بین المللی فرآن کریم در تهران برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از ستاد خبری سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم، حجت الاسلام سیدمهدی سید محمدی مشاور و سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به تهیه مقدمات برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای اسلامی در جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:به استناد مصوبه ستاد عالی هماهنگی مسابقات قرآنی کشور ، مقرر شد سازمان بهزیستی کشور اولین دوره مسابقات بین المللی حافظان کشورهای اسلامی را با هماهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه و همزمان با سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قران کریم در مصلی بزرگ امام خمینی(ره) برگزارکند.

وی افزود:دراولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای اسلامی ، نمایندگان 25 کشور حضور خواهند داشت و به رقابت با یکدیگر می پردازند.

حجت الاسلام سید محمدی یادآورشد:متسابقین روشندل شرکت کننده در مسابقات قرآنی از سوی کشورهای مسلمان ، برای حضور دراولین دوره مسابقات معرفی شده اند و مقدمات حضور آنها از سوی دستگاه های ذیربط در حال انجام است.

وی اضافه کرد: برای حضور در اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان از هر کشور فقط یک نماینده معرفی شده است .

وی خاطرنشان کرد:در این راستا عبدالغفور جوهرچی به عنوان منتخب کشورمان مسابقات قرآن روشندلان حضور خواهد داشت.

سرپرست امور فرهنگی سازمان بهزیستی تصریح کرد: برای امر داوری اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای اسلامی ،یک داور نابینای یمنی با تجربه در کنار داوران سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم به قضاوت خواهد پرداخت.

سید محمدی اظهار داشت:در این دوره از مسابقات قرآنی ، چند آیین نامه خاص تدوین شده است و در این راستا سازمان بهزیستی آن را در اختیار متسابقین قرار خواهد داد تا شرکت کنندگان با ضوابط اجرایی مسابقات آشنایی لازم را بیابند.

 دبیر شورای فرهنگی بهزیستی کشورتاکید کرد:امیدواریم این حرکت فرهنگی و قرآنی که با مساعدت سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار می شود ، باعث ارتقای فرهنگ قرآنی به خصوص در بخش حفظ در بین روشندلان کشورهای اسلامی شود.

وی یادآور شد:با توجه به بررسی های بعمل آمده ،استقبال خوبی در جامعه قرآنی کشور از همزمانی برگزاری مسابقات روشندلان با سی و سومین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم را شاهد بوده ایم.

سیدمحمدی بیان کرد: مراسم افتتاحیه و اختتامیه مسابقات روشندلان کشورهای اسلامی همزمان با سی و سومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار خواهد شد.

 وی در خصوص زمان و مکان برگزاری مسابقات یادآور شد:زمان برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای اسلامی همزمان با مسابقات بین‌المللی قرآن کریم از 22 تا 28اردیبهشت خواهد بود ،ضمن اینکه محل مسابقات نیز همان سالن مصلی بزرگ امام خمینی (ره)است.

حجت الاسلام سید محمدی در پایان ، توسعه ، تعمیق و ارتقای فرهنگ قرآنی ، عمل به قرآن ، آشنایی با مفاهیم و دستورات قرآنی در بین احاد مردم و به خصوص جامعه روشندلان را از اهداف اصلی اولین دوره مسابقات بین المللی قرآن روشندلان کشورهای اسلامی عنوان کرد. 

 

چاپ خبر