هیئت مذاکره کننده انصارالله: با هدف گفتگوی جدی و فراگیر به کویت آمدیم
خبرگزاری شبستان: هیئت مذاکره کننده انصارلله و ارتش یمن، پس ورود به کوبت، برجدیت خود در خصوص نتیجه بخش بودن مذاکرات تأکید کرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از "المسیره"؛ هیئت اعزامی جنبش انصارالله یمن به کویت به ریاست «محمد عبد السلام»، از نقش دولت کویت در ارائه امکانات و میزبانی گروه های مشاور یمنی قدر دانی کرد و افزود: ما همه امیدواریم نتایج مثبتی حاصل شود و همچنین تاکید کرد هیأت یمنی خواهان گفت و گویی موفق است. 

این هیأت علت تأخیر خود را مرتبط با جنگ و آشوبهایی بیان کرد که تا کنون قربانی های فراوانی به جای گذاشته است. همچنین از دیگر عوامل تاخیر را تداوم حملات و عدم شفافیت دستور کار گفت و گو اعلام کرد. 

هیئت یمنی بر نیاز رسیدن به یک راه حل جامع برای تمام مسائل  تاکید کرد. این هیأت همچنین اعلام کرد برای کسب نتیجه مثبت از این گفت و گوها و حصول همکاری تلاش خواهد کرد و تاکید کرد هیچ یک از طرفین حق حذف طرف دیگر  را ندارد، ما با وجود تمام ویرانی هایی که در یمن اتفاق افتاده است، بر برقراری صلح و آشتی اصرار می ورزیم.

تیم رسانه ای همراه، نتایج روز اول مذاکرات را در کشور کویت با اعلام استقبال گرم این کشور انعکاس داد. بر اساس گزارش این تیم، هیات اعزامی قبل از حضور در کاخ امیر کویت، محل برگزاری مذاکرات با «دکتر خالد الجار الله» معاون وزیر خارجه کویت دیدار کرد.

هیأت اعزامی  پس از شروع مذاکرات، جلسه ای را پشت درهای بسته با «اسماعیل ولد الشیخ احمد» نماینده سازمان ملل در یمن برگزار کرد که در آن امتناع خود را از پذیرش هر گونه بحثی قبل از اجرای بند آتش بس اعلام و سازمان ملل را به حاشیه راندن کار کمیته های حقیقت یاب متهم کرد. 

 هیئت ملی یمن در این جلسه بر راه حل سیاسی به عنوان زیر بنای اقدامات دیگر یاد کرد و از خبرگزاری کویت برای نامگذاری این هیأت به هیأت حوثی ها و یا رئیس جمهور برکنار شده انتقاد کرد.

گفتنی است، هیئت مذاکره کننده انصارالله یمن، عصر روز گذشته از "صنعا" –پایتخت یمن- وارد فرودگاه کویت شد و دولت کویت استقبال گرمی از آنان به عمل آورد.

چاپ خبر