مصلی نماز جمعه نوشهر نیازمند اعتبار/ خطبه های غنی از عوامل جذب نمازگزاران است
خبرگزاری شبستان: مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه نوشهر با اشاره به اینکه جذب شدن نمازگزاران با خطبه های غنی یکی از مهم ترین عوامل به این فریضه الهی است، گفت: مصلی نماز جمعه این شهر برای تکمیل نیازمند تخصیص اعتبار لازم است.

حسین مشایخ، مسئول ستاد برگزاری نماز جمعه نوشهر، امروز (26فروردین) به خبرنگار خبرگزاری شبستان در ساری گفت: یک سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، مصلی نماز جمعه این شهر در ابتدا به صورت سوله و سپس با رونق بیشتر به شکل فعلی مصلی، ساخته شد.

 

وی با اشاره به اینکه مصلی نوشهر، ظرفیت پنج هزار نمازگزار را دارد، افزود: این مصلی با داشتن برنامه منظم، در حال ساخت و تکمیل است.

 

مشایخ اظهار کرد: کارهای فرهنگی نیازمند تخصیص بودجه و اعتبار دولتی است که مصلی نیز با توجه به اینکه برنامه های فرهنگی یکی از فعالیت های این مکان است برای تکمیل نیازمند تخصیص اعتبار لازم است.

 

وی تصریح کرد: خانه فرهنگ نزدیک مصلی با فضایی به مساحت 160 متر بیش از 80 میلیون، اعتبار نیاز دارد که می طلبد خیرین و نهادهای فرهنگی، مساعدت های لازم را مبذول دارند.

 

مشایخ بیان کرد: از استعدادها و ظرفیت های جوانان و نوجوانان که آینده سازان جامعه هستند در ستاد نماز جمعه نوشهر در بخش های مختلف نظیر مکبر و مجری، استفاده می شود.

 

وی ابراز کرد: نصب بنرهای تبلیغاتی در سطح شهر با محوریت اهمیت فریضه نماز جمعه در مناسبت های مختلف، چاپ مقالات با مضامین نماز در روزنامه های محلی و فرستادن پیامک با این محوریت از جمله فعالیت های ستاد برگزاری نماز جمعه نوشهر  برای  اشاعه بیش از پیش این فریضه الهی بین آحاد مختلف مردم جامعه است.

 

مشایخ با اشاره به جذب شدن نمازگزاران با خطبه های غنی، گفت: مردم با شرکت در نماز جمعه با ارزش های معنوی، مسائل روز، مشکلات منطقه، کسب فیوضات الهی و تقوا، آشنا و بهره مند  می شوند.

 

چاپ خبر