آیت الله طباطبایی در همایش «همایونی آراسته به علم امین»
بانواني همچون بانو علويه همايوني الگوي نسل جوان باشند
خبرگزاری شبستان: امام جمعه اصفهان در همایش «همایونی آراسته به علم امین» که ویژه نكوداشت چهره ماندگار بانو علويه همايوني در کتابخانه مرکزی اصفهان برگزار شد، گفت: بانواني همچون بانو علويه همايوني در شرايط فعلي بايد الگوي نسل جوان قرار گيرند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاري شبستان از اصفهان، آيت‌الله سيد يوسف طباطبائي‌نژاد، نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان پیش از ظهر امروز(۲۵ فروردین) در آئين نكوداشت چهره ماندگار بانو علويه همايوني استاد اخلاق، پژوهشگر، ‌نويسنده، عارفه و شاعره معاصر با اشاره به اينكه در دوران قبل از ظهور اسلام به زنان ظلم زيادي شده است، اظهار داشت: اين اقدالمات به گونه‌اي بوده است كه تولد دختران را ننگ مي دانسته و آنها را زنده به گور مي كردند.

 

وي با تاكيد بر اينكه اسلام به بانوان اهميت بسياري داده و آنها را افتخاري براي خود مي‌داند، افزود: اين شرايط با مجهادت‌هاي حضرت محمد(ص) در دوران آغاز اسلام ايجاد شده است و در دستورات اسلامي نيز به اين امر تاكيد شده است.

 

نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه اصفهان در ادامه با تاكيد بر اينكه زن مي تواند از هزاران زن و يا مرد پيش افتاده و حيات طيبه را به دست بياورد، افزود:  بانواني همچون بانو علويه همايوني در شرايط فعلي بايد الگوي نسل جوان قرار گيرند.

 

وي با تاكيد بر اينكه در استان اصفهان بر اساس آمار ارائه شده بيش از 85 درصد از مردن استان داراي دغدغه ديني هستند، بيان داشت: تعداد بسيار بالايي از بانوان آن محجبه هستند كه نسبت به استان هاي ديگردر مرتبه بسيار بالاتري هستند و از اين رو بايد مسئولان به دغدغه مردم توجه بيشتري داشته باشند.

 

چاپ خبر