امام جمعه گرگان: 
اجرایی نشدن برجام به ضرر آمریکاست 
خبرگزاری شبستان: امام جمعه گرگان با انتقاد از بهانه جویی های آمریکا در اجرای برجام، گفت: این بهانه تراشی ها، به ضرر آمریکا و متحدان آنهاست و باعث شکست شان می شود. 

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از گرگان، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی، امام جمعه گرگان، امروز (20 فروردین) در خطبه های نماز جمعه این شهر، افزود: در مذاکرات فشرده هسته ای، برای جهانیان ثابت شد که ایران به دنبال انرژی صلح آمیز هسته ای بود.

 

وی خاطرنشان کرد: در این توافق، به دنیا ثابت شد که ایران هیچگاه به دنبال سلاح هسته ای نبوده و موج ایران هراسی که غرب به وجود آورده بود، از ابتدا هم دروغ بود.  

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان ادامه داد: اعتراف مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی مبنی بر عدم انحراف ایران در برنامه هسته ای، بیانگر نادیده گرفتن حقوق مسلم ملت ایران در طول 13 سال مذاکرات هسته ای است.  

 

آیت الله نورمفیدی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت 20 فروردین ماه، سالروز دفاع از دستاوردهای هسته ای، اظهار کرد: داشتن توانمندی صلح آمیز هسته ای حق مسلم ملت ایران است و ما هم طبق قواعد بین المللی باید از این حق، بهره مند شویم.

 

وی افزود: متاسفانه قدرت های بین المللی، شرایط را به گونه ای ترسیم کردند که حق مسلم ما نادیده گرفته می شد، لذا جوانان دانشمند ایران، تصمیم گرفتند که با اتکاء به داخل، به این توانمندی دست پیدا کنند.    

 

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: شهید شهریاری، یکی از دانشمندان هسته ای، این راه را آغاز کرد و با تلاش و پشتکار سایر دانشمندان و حمایت نظام، توانستند به اورانیم غنی شده 20 درصد، دست پیدا کنند.

 

آیت الله نورمفیدی، دستیابی به اورانیوم غنی شده 20 درصد را کار سختی دانست و تصریح کرد: از همین رو، اعجاب جهانیان برانگیخته شد، آنها هیچگاه گمان نمی کردند که ایران توانایی دستیابی به آن را داشته باشد.  

 

وی تاکید کرد: فشارهای بین المللی که با هدف از پادرآوردن ملت ایران اعمال شدند، تاثیری در اراده مردم نداشت و آنها با عزم بیشتری از آرمان های نظام، حمایت کردند. 

 

به گفته وی، اگر خواهان تداوم این راه هستیم باید در تمامی زمینه های قوی باشیم تا هیچ کشوری به فکر تجاوز به ایران نباشد. 

 

امام جمعه گرگان با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر توانمندی نظامی گفت: توامندی نظامی، در مواقع خاص، از حیثیت نظام و کشور، دفاع می کند. 

 

آیت الله نورمفیدی با بیان اینکه قرآن تاکید کرده مسلمانان باید در تمامی زمینه های قدرت داشته باشند تا دشمنان به فکر تجاوز به آنها نباشند، افزود: برای سربلندی اسلام و ایران باید در ابعاد مختلف همچون علمی، دیپلماسی و نظامی، توامند شویم.   

 

وی خاطرنشان کرد: با توجه به نقش توانمندی نظامی در دفاع از کشور، بعید است کسی آن را نادیده بگیرد و نسبت به اهمیت آن، بی توجه باشد.  

 

نماینده ولی فقیه در استان گلستان در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت ماه رجب و ولادت باسعادت امام محمدباقر (علیه السلام) در سال 57 هجری قمری، خواستار توجه مردم به اهمیت ماه های رجب، شعبان و رمضان شد.  

 

آیت الله نورمفیدی افزود: در روایات آمده است هرگاه ماه رجب فرامی رسید نبی مکرم اسلام (ص) می فرمودند بارالها! ماه رجب و شعبان را برای ما مبارک قرار بده و ما را به ماه رمضان برسان، ما را برای عبادت و روزه گرفتن، کمک کن، توفیق حفظ زبان و نگهداشتن چشم از کارهای حرام را به ما بده. 

 

وی همچنین، سوم ماه رجب، سالروز شهادت امام هادی (علیه السلام)، را تسلیت گفت و تاکید کرد: اخلاق و رفتار خود را در این ماه های الهی به اهل بیت (علیه السلام) نزدیک کنیم تا در روز قیامت، زیر چتر حمایت آنها وارد بهشت شویم.

  

نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان رهبری در خطبه اول نماز با بیان اینکه بعد از نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله وسلم)، دیگر هیچ پیامبری از سوی پروردگار، فرستاده نشد، گفت: چون کاروان بشریت در دوران پیامبر (صلی الله علیه و آله وسلم) به بلوغ رسیده بود، غذا دیگر بعد از وی هیچ پیامبری نازل نشد.

 

آیت الله نورمفیدی افزود: نبی مکرم اسلام (صلی الله علیه و آله و سلم)، امین وحی بود، پیام های الهی را به خوبی دریافت می کرد و به درستی هم تحویل مردم می داد.  

 

وی با اشاره به مشکلات جهان اسلام خاطرنشان کرد: ما مسلمانان یا آموزه های الهی خود را به خوبی نفهمیده ایم و یا اگر هم فهمیدیم، خوب عمل نمی کنیم. 

 

چاپ خبر