پیام استاندار همدان به هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی
جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، اسلامی را معرفی می کند
خبرگزاری شبستان: استاندار همدان، برگزاری هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی در ایام فرخنده دهه فجر فرصت مغتنمی است تا  ضمن معرفی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، تعاملی سازنده با فرهنگ و هنر غنی دیگر مناطق کشور صورت پذیرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از همدان، در پیام محمد ناصر نیکبخت، استاندار همدان به هفتمین  جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی همدان  آمده است:  ارائه مفاهیم دینی و ارزش های ناب اسلامی  از طریق هنر در جامعه ماندگار است،هنر دقیق ترین و رساترین وسیله انعکاس اندیشه ها و آرمان های شریف است و هر ایده، اندیشه و انقلابی که در قالب هنر نگنجد ماندنی نخواهد بود.

 

طرح آرمان های متعالی انقلاب اسلامی  که درون مایه فرهنگی دارد مستلزم به خدمت گرفتن مقوله هنر است.

 

جامعه دور از هنر دینی جامعه ای غرق در سکوت و تاریکی است و چه سعادتمند هستند جوامعی که حرمت علم و هنر دینی را به درستی دریافته و ارزش متعالی اساتید برجسته این حوزه را می شناسند.

 

این پیام می افزاید: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در جامعه موجب کشف و شکوفایی استعدادها و ایجاد زمینه رقابت سالم هنری شده و باعث ارتقاء توان فرهنگی و کسب تجربه در برگزاری این قبیل جشنواره ها می گردد.

 

در ادامه این پیام آمده است: برگزاری هفتمین جشنواره سراسری آواها و نغمه های آسمانی در ایام فرخنده و مبارک دهه فجر فرصت مغتنمی است تا  ضمن معرفی فرهنگ و هنر اصیل ایرانی، اسلامی استان همدان ، تعاملی سازنده با فرهنگ و هنر غنی دیگر مناطق کشور صورت پذیرد.

 

برخود فرض می دانم ضمن خیر مقدم به مدعوین و میهمانان ارجمند این جشنواره و آرزوی اقامتی خوش و به یاد ماندنی برای ایشان در پایتخت تاریخ و تمدن ایران یعنی کهن دیار همدان از زحمات و تلاش دست اندرکاران جشنواره ، صمیمانه تقدیر و تشکر نموده ، سلامت ، سعادت و توفیق روز افزون همکاران را از درگاه خداوند متعال مسالت نمایم.

 

چاپ خبر