امام جمعه قزوین:
آمریکا همه قدرت و حیله خود را برای نفوذ در انتخابات به کار گرفته است
خبرگزاری شبستان: امام جمعه قزوین با اشاره به تلاش دشمن برای نفوذ در انتخابات گفت: باید مراقب بود زیرا آمریکا همه قدرت و حیله و نیرنگ خود را به کار گرفته تا افرادی متمایل با گرایش های سیاسی خود را برای حضور در انتخابات پیش رو، مدیریت و جهت دهی کند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قزوین، حجت‌ الاسلام عبدالکریم عابدینی ظهر امروز (25 دی) در خطبه‌ های نمازجمعه شهر قزوین که در مسجدالنبی (ص) برگزار شد، بیان کرد: برای ساختن جامعه ای آکنده از تقوا و آراسته به ارزش های الهی، همه آحاد جامعه باید تلاش کنند تا جهانی براساس آیین های الهی، کتاب های آسمانی و مکتب پیامبر اسلام (ص) داشته باشیم.

وی با اشاره به ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) افزود: این شخصیت بزرگوار مانند سفیری بود که از میان مکتب اهل بیت (ع) برخاست و فرهنگ قرآنی و اهل بیتی را برای ملت ایران به ارمغان آورد.

امام جمعه قزوین اضافه کرد: یکی دیگر از مناسبت های هفته جاری، ولادت امام حسن عسگری (ع) است که یکی از برجسته ترین کارهای ایشان، زمینه سازی برای اصل غیبت بود تا مردم در غیاب امام و رهبرشان دچار انحراف نشوند و پاسخ سوالات خود را از طریق جانشین یا نائبان آن حضرت دریافت کنند.

وی با اشاره به سالروز  فرار شاه از ایران خاطرنشان کرد: همه سیاستگذاران دنیا باید از سرنوشت شاه ایران که با ننگ و خفت از کشور فرار کرد درس عبرت بگیرند که عاقبت کسی که با خدا و پیامبر و آل پیامبر درافتاد در نهایت چه خواهد شد.

حجت الاسلام عابدینی عنوان کرد: همه سیاستمداران باید عبرت بگیرند که اگر با نوای دشمنان حرکت کنند عاقبت کار به چه می انجامد زیرا شاه ایران با تمام توان خود در نوکری و اطاعت از اوامر آمریکا سنگ تمام گذاشت اما در نهایت سرانجامی جز خفت و خواری نداشت.  

وی اظهار کرد: در حال حاضر بحث برجام به جایی رسیده که سیمان در قلب تپنده رآکتور اتمی اراک می ریزند و برخی طوری صحبت می کنند که گویی از این مسئله خوشحال هستند در حالی که غافل هستند از تلاش شبانه روزی دانشمندان و خواسته برخی توده های مردم و پدران و مادران شهدا و اینکه هر گاه این قلب به تپش افتاد و تپش آن بیشتر شد قلب دشمنان اسلام از حرکت ایستاد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به برگزاری انتخابات در سال جاری تصریح کرد: احساس می شود همه این شتاب ها برای دوره انتخابات است از این رو باید مراقب بود زیرا آمریکا همه قدرت و حیله و نیرنگ خود را به کار گرفته تا افرادی متمایل با گرایش های سیاسی خود را برای حضور در انتخابات پیش رو، مدیریت و جهت دهی کند تا در فضای مجلس خبرگان، مجلس و بعدها ریاست جمهوری نفوذ کند.

وی در ادامه با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری بیان کرد: به کاندیدهایی رای دهیم که آمریکا ستیزی و استکباری ستیزی آنها ثابت شده و روح انقلابی در اعمال و رفتار آنها دیده می شود.

حجت الاسلام عابدینی اضافه کرد: کاندیداهای انتخاباتی نیز باید صداقت داشته باشند و چیزی که نیستند به مردم نشان ندهند و کارهایی که از عهده آنها ساخته و یا در حوزه وظایف آنها نیست به مردم وعده ندهند و خود و طرفتارانشان قوانین و مقررات را رعایت کنند.

وی عنوان کرد: در مقطع حساس کنونی مهم‌ ترین مسئله این است که استقلال، عزت، انقلاب و دین ما تحت تاثیر القائات شیطانی استکبار جهانی ضعیف نشود و پرچم عزت و اقتدار ما همواره برافراشته و مقتدر بماند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به بازداشت متجاوزان آمریکایی به آبهای سرزمین ایران گفت: این کار برای چندمین بار است که رخ داده و تسلیم شدن آنها خاطره اشغال لانه جاسوسی آمریکا را برای ما تداعی کرد و نیروهای مسلح بیدار ما و به ویژه سپاه پاسداران مقتدر این متجاوزان را به اسارت گرفتند هرچند آنها گفتند که به اشتباه وارد آبهای ایران شدند اما این موضوع قابل قبول نیست به هر حال با هر نقشه ای که وارد شده بودند با برخورد قدرتمندانه و در عین حال رفتار کریمانه با آنها برخورد شد.

وی در ادامه گفت: برخی از افراد می گویند ما شک داریم که که آمریکاییان به قول و قرارهای خود عمل کنند و برخی می گویند ما یقین داریم که آنها به تعهدات خود پایبند می مانند اما متدیین و افراد دارای روح انقلابی یقین دارند که آمریکایی ها به هیچ عنوان به عهد و پیمانشان وفادار نخواهند ماند.

حجت الاسلام عابدینی در پایان با اشاره به برگزاری اجلاس سراسری نماز به میزبانی قزوین اظهار امیدواری کرد تا با رعایت نظم و انجام مقدمات لازم همچنین استقبال مطلوب از میهمانان این مراسم، شاهد برگزاری اجلاسی باشکوه معنوی خاص در شهر باشیم.

 

 

چاپ خبر