مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی:
تشکیل بیش از ۴۸۰ مرکز غیردولتی در بهزیستی خراسان شمالی
خبرگزاری شبستان: مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی از تشکیل بیش از ۴۸۰ مرکز غیردولتی در بهزیستی استان خبر داد.

رضا الله رودی بردر در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در بجنورد از سازمان بهزیستی به عنوان تنها سازمانی یاد کرد که به مردم اعتماد کرده و آنها را پای کار آورده است.

وی افزود: در همین راستا تا کنون 480 ممرکز حقیقی و حقوقی غیردولتی توسط مردم و خیرین در استان تشکیل شده از این تعداد 63 مرکر موسسات مردم نهاد هستند.

وی خاطرنشان کرد: این امر نشان می دهد بیش از 90 درصد از مجموع 157 وظیفه سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است.

الله وردی تعداد جمعیت تحت پوشش این نهاد را 74 هزار نفر برشمرد و بیان داشت: اگر کمک مردم، خیرین و سازمان های مردم نهاد نباشد بی شک نمی توانیم به نحو احسن به این تعداد از جامعه هدف ارائه خدمات داشته باشیم.

وی با اشاره به تشکیل دو کانون در امور توانبخشی در استان، متذکر شد: بر همین اساس آمادگی لازم به منظور تشکیل کانون هایی در همه بخش های مربوطه را داریم.

 مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی نیاز این کانون ها را بیشتر در زمینه های اعتیاد، مشاوره و سایر بخش ها دانست و اظهار داشت: مجوز تاسیس این کانون ها از طریق کمیسیون ماده 26 داده می شود تا بهتر به مسائل و حقوق جامعه هدف دست یابیم.

وی با اشاره به هزینه های بالای درمان برای بیماران ام اس، تصریح کرد: در همین رابطه در بیمارستان دولتی شیروان و بجنورد این بیماران به صورت رایگان پذیرش می شوند اما در بخش خصوصی با مشکل مواجه هستیم.

چاپ خبر