نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا خواستار محکومیت سخنان ضد اسلامی شد
خبرگزاری شبستان: "برنی ساندرز" نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا روز گذشته در میزگردی تأکید کرد دیگر زمان پایان دادن به عقاید تعصبی فرا رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از "القدس العربی"؛ "برنی ساندرز" –نامزد دموکرات ریاست جمهوری آمریکا- روز گذشته در میزگردی با حضور دیگر نامزدهای ریاست جمهوری تشکیل شده بود، خواستار محکوم سازی سخنان ضد اسلامی شد.

"برنی ساندرز" گفت: "زمان پایان دادن به عقاید تعصبی فرا رسیده است."

"ساندرز" افزود: "که در جمعی سی نفره صحبت می کرد با اشاره به اظهارات "دیوید ترامپ" در خصوص ممانعت از ورود مسلمانان به آمریکا و نیز در مورد مکزیکی ها که آنها را جنایتکار و غاصب توصیف کرد افزود: "عوام فریبانی مانند "ترامپ" می خواهند میان ما شکاف ایجاد کنند."

این نامزد یهودی ریاست جمهوری آمریکا گفت: "نباید فراموش کنیم که عقاید نژاد پرستانه نازیسستی در گذشته چه فجایعی را به بار آورد. میلیون ها نفر براثر آن کشته شدند و تعدادی از اعضای خانواده من هم در میان انها بودند."

مسجدی که "ساندرز" در آن سخنرانی می کرد، در نیمه ها دهه سی قرن گذشته تأسیس شد و اولین مکان عبادتی مسلمانان در پایتخت آمریکا به شمار می رود.

"کارول مؤمن" زن مسلمانی که از سی سال پیش تا کنون در این مسجد رفت و آمد دارد و کاخ سفید فعالیت داشته است می گوید: این مهم است که نشان دهیم ما از دیگر گروه ها جدا نیستیم. ما به دیگر ادیان نمی گرائیمف ولی در یک محله با یکدیگر زندگی می کنیم و نانمان را با یکدیگر تقسیم می کنیم."

این خانم مسلمان با اشاره به اینکه اولین زن مسلمان کارمند در کاخ سفید بوده است می افزاید: "من در دوره ریاست جمهوری "جیمی کارتر" مسلمان شدم."

"کیس ایلسون" –نماینده دموکرات ایالت "مینی سیتی" و اولین عضو مسلمان کنگره نیز از شحاعت "ساندرز" در بیان این سخنان، تشکر کرد.

"ایلسون" پس از اتمام میزگرد در گفتگو با خبرنگاران ابراز امیدواری کرد دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مانند هیلاری کلینتون نیز برای سخنرانی در اماکن مذهبی مسلمانان حاضر شوند.

"هیلاری کلینتون" اظهارات ضد اسلامی "دیوید ترامپ" مبنی بر جلوگیری از ورود مسلمانان به امریکا را محکوم و آن را زشت و خطرناک توصیف کرد.

چاپ خبر