مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:
هماهنگی ادارات فرهنگی کردستان در برگزاری برنامه‌های ماه مولود، وحدت آفرین است
خبرگزاری شبستان: مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: همکاری و هماهنگی ادارات فرهنگی استان به ویژه اعضای ستاد شئون در برگزاری برنامه‌های ماه ربیع‌الاول وحدت‌آفرین و اثربخش است.

به گزارش خبرگزاری شبستان از سننندج و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اداره کل تبلیغات اسلامی کردستان،  حجت‌الاسلام احد آزادی‌خواه، مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی کردستان (24 آذر) در هشتاد و پنجمین جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی در مناسبت‌های دینی در کردستان که در مجتمع نور سنندج با حضور نمایندگان ادارات فرهنگی استان برگزار شد، اظهار کرد: امسال در برنامه‌های ماه مولود به ویژه هفته وحدت برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای در سطح استان انجام شده که برگزاری همایش منادیان وحدت یکی از این برنامه‌ها است.

 

وی خاطرنشان کرد: امسال هفتمین همایش منادیان وحدت در قالب سه رشته انشا، نقاشی و خوشنویسی و با مشارکت 34 هزار دانش‌آموز کردستانی انجام شد و مراسم استانی این همایش نیز در ایام هفته وحدت در سنندج برگزار خواهد شد.

 

وی برگزاری 9 همایش شهرستانی منادیان وحدت در شهرهای استان، برگزاری همایش‌های ویژه وحدت و سلسله جشن‌های نبوی در ایام ماه ربیع در سطح استان و فضاسازی محیطی را از دیگر برنامه‌های تبلیغات اسلامی کردستان در ایام ربیع‌الاول عنوان کرد.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان یادآور شد: اعزام 138 مبلغ و مبلغه به مناطق مختلف استان، حضور 25 روحانی مستقر در سطح استان و استفاده از توان و ظرفیت ماموستاهای استان کردستان نیز در ایام ماه مولود انجام می‌گیرد.

 

حجت‌الاسلام آزادیخواه از اعضای ستاد خواستار بازدید از برنامه‌های دینی و فرهنگی مساجد که در ماه ربیع‌الاول برگزار می‌شود، شد و گفت: حضور مسئولان در برنامه‌های وحدت‌آفرین و شادی‌بخش عموم مردم که در مساجد برگزار می‌شود می‌تواند در تقویت وحدت و ترویج آن در سطح استان موثر باشد.

 

وی همچنین خواستار تجلیل از مولودی‌خوانان و دف‌نوازان فعال استان شد و گفت: باید گروه‌های مولودی‌خوان استان که در ایام ماه مولود فعالیت دارند را شناسایی و از آنها در مراسمی تجلیل کرد.

 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه‌ گرامیداشت نهم دی در استان پرداخت و گفت: برنامه‌های نهم دی نیز باید با محوریت اتحاد و وحدت ساماندهی و برگزار شود.

 

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با تقدیر از عموم مردم برای مشارکت در برنامه‌های ایام صفر به‌ویژه اربعین حسینی اضافه کرد: امید است در سال‌های آتی بتوانیم مراسم عزاداری اربعین حسینی در حسینیه سنندج را با همکاری صدا و سیما به صورت پحش زنده برگزار کنیم و حضور گسترده مردم و ارادتمندان امام حسین(علیه السلام) را بهتر بتوانیم منعکس کنیم.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان نیز در این جلسه  از آمادگی 604 هیئت مذهبی استان برای حضور در مراسم نهم دیماه روز تجلی بصیرت خبر داد.

 

علی خزایی اظهار کرد: همچنین 124 هیئت مذهبی استان در برنامه‌های هفته وحدت مشارکت و حضور پررنگ خواهند داشت.

 

وی با اشاره به برنامه‌های سالروز شهادت امام حسن عسگری(ع) در کردستان یادآور شد: به همین مناسبت 30 محفل قرآنی در شب شهادت این بزرگوار در سطح استان برگزار می‌شود.

 

رئیس شورای هیئات مذهبی کردستان شناسایی 32 گروه مولودی‌خوان در استان را از اقدامات تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد و گفت: این گروه‌ها در قالب گروه‌های پنج و هفت نفره در بانک اطلاعاتی تشکل‌های دینی ثبت شده‌اند.

 

خزایی برگزاری جلسه با هیئات مذهبی اهل سنت شهرستان سنندج در ایام هفته وحدت را نیز از دیگر برنامه‌های هیئات مذهبی تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد و گفت: هم‌اکنون 9 هیئت مذهبی مجوزدار در شهرستان سنندج فعالیت دارند.

 

رئیس اداره سیاسی فرمانداری شهرستان سنندج نیز در این جلسه اظهار کرد: باوجود هجمه‌های فرهنگ دشمن و تهاجماتی که علیه ارزش‌های دینی و اسلامی ما دارند باید کاری کنیم که همیشه یک قدم جلوتر از دشمن باشیم.

 

محمد عثمان‌پور بیان کرد: هدف اصلی دشمنان ما جوانان هستند و باید سعی کنیم جوانان را به سمت برنامه‌های دینی و مذهبی جذب کنیم.

 

وی با اشاره به اینکه ماه ربیع‌الاول فرصت مناسبی برای افزایش همگرایی و خنثی کردن توطئه‌های دشمنان است، گفت: استفاده از انجمن‌های مردمی و حمایت مادی و معنوی از این انجمن‌ها می‌تواند در مشارکت مردم به ویژه جوانان به سمت برنامه‌های فرهنگی و دینی موثر باشد.

 

مسئول امور فرهنگی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: امسال به مناسبت ماه ربیع‌الاول در سطح 413 مسجد استان جشن‌های وحدت برگزار می‌شود.

 

ماموستا رحمان غریبی نیز در این جلسه اظهار کرد: این جشن‌ها شامل سخنرانی ماموستاها و روحانیون و همچنین مولودی‌خوانی و دف‌نوازی است و عموم مردم در این برنامه‌ها حضور خواهند داشت.

 

وی برگزاری همایش ماه ربیع و تجلیل از مولودی‌خوانان برگزیده استان در این همایش و همچنین برگزاری جشنواره قرآنی را از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که به همت اداره‌کل ارشاد اسلامی کردستان برگزار می‌شود.

 

معاون امور مذهبی و تشکل‌های دینی نماینده ولی فقیه در کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: در ایام ماه مولود جلسات مولودی‌خوانی بین اهل تسنن زیاد است و باید کمک کنیم که این برنامه‌ها هدفمند و مفید برگزار شود.

 

حجت‌الاسلام سید محمد سادات خاطرنشان کرد: ورود ماموستاهای اهل سنت به مراسم برادران اهل تسنن و سخنرانی در خصوص وحدت نیز باید در برنامه‌های ایام مولود لحاظ شود.

 

وی با تقدیر از شرکت‌کنندگان پیاده‌روی کربلا در روز اربعین اظهار کرد: باید از فعالان اربعین حسینی استان در برنامه‌های تجلیل و قدردانی  و از اداراتی که در این حوزه فعالیت داشته‌اند تقدیر شود.

 

وی حضور مسئولان در برنامه‌های مردمی ایام ماه ربیع‌الاول را خواستار شد و گفت: مسئولان باید در کنار مردم در این ویژه برنامه‌ها حضور یابند تا اتحاد و همدلی بین مردم و ملت تحقق یابد.

 

در ادامه این جلسه سایر اعضای ستاد شئون استان نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص آیین‌های گرامیداشت هفته وحدت اعلام کردند.

چاپ خبر