تدارک شبکه مستند برای سالروز شهادت امام رضا(ع)/
ماجرای چوپانی که خادم زائران امام رضا(ع) شد
خبرگزاری شبستان: پنج قسمت از «مستند ایران» با تصاویر هوایی از حرم امام رضا (ع)، ماجرای خدمت یک چوپان به زائران در «سلام بر علی پسر موسی (ع)» و مستند «مسافر» با موضوع پیاده‌روی ۴۵۰ کیلومتری برای رسیدن به حرم امام هشتم از شبکه مستند پخش می شود.
به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی شبکه مستند سیما، شبکه مستند به مناسبت روز شهادت امام رضا (ع) مستندهایی در نظر گرفته که در آستانه سالروز شهادت علی ابن موسی الرضا روی آنتن می روند.
تصویربرداری زمینی و هوایی از حرم امام رضا (ع)
از جمله این آثار، «مستند ایران» ساخته حمید مجتهدی است که به تصویربرداری زمینی و هوایی از شهر مشهد و حرم امام رضا (ع) اختصاص دارد.
«مستند ایران» ویژه مشهد در پنج قسمت آماده پخش شده و قسمت نخست آن پنجشنبه 19 آذر ساعت 21، قسمت دوم جمعه 20 آذر ساعت 17 و قسمت های سوم تا پنجم آن نیز 21 تا 23 آذر ساعت 21 روانه آنتن خواهد شد.
«سلام بر علی پسر موسی (ع)» به کارگردانی امین قدمی به تهیه کنندگی وحید چاووش در مرکز مستند سوره تولید شده است و ساعت 23:30 جمعه 20 آذر روی آنتن می رود.
چوپانی که گله اش را برای زائران مشهد رها کرد
این مستند درباره یک چوپان است که گله‌اش را به چوپانی دیگر سپرده و خود به زائران امام رضا علیه‌السلام خدمت می کند.
ابراهیم شیبانی، اسماعیل امینی، قاسم رفیعا و حجت الاسلام علي سرلك از جمله چهره هایی هستند که پس از تماشای این اثر در مراسم رونمایی آن، به نگارش یادداشت های تحسین آمیز درباره اش اقدام کرده اند.
پیاده‌روی 450 کیلومتری برای رسیدن به حرم امام هشتم
اثر دیگری که شبکه مستند در روز شهادت امام رضا (ع) روی آنتن می فرستد، «مسافر» است. این مستند درباره محمد بهروزی نژاد ساکن بیرجند است که هرساله مسافت 450 کیلومتری تا حرم امام هشتم را پیاده طی می کند و در طول این سفر افراد مختلفی را ملاقات می کند.

«مسافر» شنبه 21 آذر ساعت ساعت 19:30 در جدول پخش قرار گرفته است.

 

چاپ خبر