مسئول پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء عنوان کرد:
آمادگی پذیرش ۵ هزار بیمار در پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء
خبرگزاری شبستان:خامه یار گفت: در پایگاه درمانی سیدالشهداء، ۸۰ پزشک عمومی و متخصص حضور دارند که در روزهای تاسوعا و عاشورا ازساعت ۸ الی ۲۰ به طباطبت می پردازند که این پایگاه در این دو روز، ظرفیت پذیرش ۵ هزار بیمار را دارد.

به گزارش خبرگزاری شبستان از قم، محمد خامه یار، مسئول پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء امروز (28 مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه، عنوان کرد: پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء برای هجدهمین سال متوالی در روز های تاسوعا و عاشورا، به عزاداران حسینی خدمات پژشکی ارائه می دهد.

 

مسئول پایگاه درمانی سیدالشهداء یادآور شد: با توجه به این که در روز عاشورا، فقط بیمارستان ها و برخی مراکز درمانی به ارائه خدمات می پردازند و امکان دسترسی به پزشکان متخصص کم است، پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء در مرکز شهر استقرار می یابد.

 

خامه یار اظهار داشت: محل استقرار پایگاه درمانی سیدالشهداء در دبیرستان دانش واقع در خیابان 19 دی است که به صورت صلواتی خدمات پزشکی به زائران ارائه می دهد.

 

حضور 80 پزشک در پایگاه درمانی سیدالشهداء

 

وی تصریح کرد: در این پایگاه درمانی، 80 پزشک عمومی و متخصص حضور دارند که در روزهای تاسوعا و عاشورا ازساعت 8 صبح الی 8 شب و در دو شیفت کاری به طباطبت می پردازند، همچنین خدمات پیراپزشکی، تغذیه، مامایی و همچنین زنان و زایمان صورت می گیرد.

 

مسئول پایگاه درمانی سیدالشهداء گفت: در پایگاه درمانی سیدالشهداء پزشکانی از تهران و دیگر شهرهای کشور   به صورت صلواتی حضور دارند و برخی از پزشکان نیز در سال های قبل به درمانگاه کمک مالی کردند.

 

خامه یار بیان داشت: در پایگاه درمانی سیدالشهداء با هماهنگی یک موسسه ثبت شده، به بیمارانی که از نظر مالی نیازمند هستند، داروهایی به صورت صلواتی ارائه می دهد.

 

آمادگی پذیرش 5 هزار بیمار در پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء

 

وی با اشاره به این که در سال گذشته بیش از 2 هزار و 500 نفر به پایگاه درمانی سیدالشهداء مراجعه کردند، عنوان کرد: امسال درمانگاه صلواتی سیدالشهداء جهت پذیرش 5 هزار نفر آمادگی دارد.

 

مسئول پایگاه درمانی سیدالشهداء بیان کرد: بخش از بیمارستان کامکار با پایگاه درمانی سیدالشهداء همکاری دارد و بیماران در قسمت های چشم پزشکی، اورژانس و همچنین دندانپزشکی اورژانسی به بیمارستان کامکار ارجاع داده می شوند.

 

برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا در پایگاه درمانی سیدالشهداء

 

خامه یار گفت: پایگاه درمانی سیدالشهداء در دبیرستان دانش برگزار می شود که ظرفیت بیش از 800 نفر را برای برگزاری نماز جماعت ظهر عاشورا دارد و یکی از مکان هایی است که برای برگزاری نماز جماعت ویژه بانوان در نظر گرفته شده است.

 

وی در پایان اظهار داشت: بنیان پایگاه درمانی صلواتی سیدالشهداء باعث شده است که در دیگر شهرهای کشور فرهنگ سازی صورت بگیرد و در روز های تاسوعا و عاشورای حسینی، خدمات پزشکی به صورت رایگان و صلواتی ارائه شود.

چاپ خبر