نماینده شهرستان های چهارگانه شرق گلستان در مجلس:
برخورداری ۵ درصد روستاها از سالن های ورزشی/ تمامی روستاها دارای خانه بهداشت هستند
خبرگزاری شبستان: دبیر مجمع نمایندگان گلستان گفت: تنها ۵ تا ۶ درصد روستاهای شرق استان برخوردار از سالن های ورزشی چند منظوره است.

عبدالکریم رجبی، دبیر مجمع نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار خبرگزاری شبستان در گرگان گفت: قریب به 500 روستا در شهرستان های گالیکش، مینودشت، کلاله و مراوه تپه وجود دارد که از نظر برخورداری از تأسیسات و سالن های ورزشی چند منظوره وضعیت نامطلوبی دارند.

 

وی افزود: طی سال های گذشته تنها 2 درصد روستاهای منطقه از سالن های ورزشی چند منظوره برخوردار بودند که با اقداماتی که صورت گرفت این شاخص به 5 تا 6 درصد رسیده است.

 

رجبی خاطرنشان کرد: این در حالیست که هنوز فاصله زیادی با شاخص های استانی و کشوری در این زمینه وجود دارد و بهتر است بخشی از اعتبارات در این روستاها هزینه شود.

 

همه روستاهای شرق استان، دارای خانه بهداشت هستند

نماینده مردم گالیکش، مینودشت، کلاله و مراوه تپه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به یکی دیگر از شاخص های توسعه ای در این منطقه گفت: در گذشته در شاخص های مربوط به بهداشت و درمان این مناطق مشکلات زیادی داشتند اما با رویکرد توجه و حمایت از مناطق محروم، تمامی شهرهای منطقه از مرکز درمانی برخوردار شدند.

 

وی افزود: شهر تازه تأسیس فراغی و گلیداغ دارای مرکز درمانی شبانه روزی شده اند که کار خدمات رسانی به مردم را تسهیل کرده است.

 

رجبی خاطرنشان کرد: با عزمی که در وزارت بهداشت وجود داشته و دارد در حال حاضر تمامی روستاهای منطقه دارای خانه بهداشت است که مراقبت های اولیه در آن ها صورت می گیرد.

 

چاپ خبر