«من پیش از تو» داستان قصه ای که در خاطره ها می ماند
خبرگزاری شبستان:کتاب «من پیش از تو» به قلم «جوجو مویز» و با ترجمه ی «مریم مفتاحی» را نشر«آموت»چاپ و روانه بازار کرده است.

به گزارش خبرنگار کتاب شبستان ،کتاب حاضر روایت زندگی «ویل ترینرِ» جوانی ماجراجو است، که به ورزش‌هایی خطرناک و هیجان انگیزی مانند صخره‌نوردی می‌پرداخت، او که  در اوج جوانی و سلامت و ثروت به سر می برد ناگهانی و به دنبال یک تصادف قطع نخاع شده و زندگی اش زیر و رو می شود...

 رویارویی این جوان با پرستاری که مسئول مراقبت از او است و تلاش می کند تا نگاه جدیدی به زندگی را به او بیاموزد  ماجرای این رمان را شکل می دهد.

در بخش هایی از این رمان می خوانیم:

« وقتی ناخواسته به یک زندگی کاملا جدیدرانده می شوی یا بهتر بگوییم به زور به زندگی فرد دیگری تحمیل می شوی و تماشاچی لحظات زندگی اش می شوی کارت به جایی می کشد که با خودت فکر می کنی واقعا چه کسی هستی یا از نظر دیگران چه جور آدمی هستی»

«طوری با من رفتار می کرد که احساس می کردم احمق تمام عیار هستم در نتیجه در حضورش تبدیل می شدم به ادم احمق تمام عیار»

«رهبر اکستر قدمی به جلو برداشت و با پا دوبار به سکو ضربه زد، یک هیس قوی سالن را فرا رفت. سکوت برقرار شده زنده و مشتاق بود . بعد رهبر ارکستر چوبش را به حرکت دراورد و یکباره صدای ساز در نهایت شفافیت سالن را پر کرد ، موسیقی حالا برایم عینیت مادی پیدا کرده بود ؛ چیزی نبود که فقط از راه گوشم بشنوم بلکه در تمام وجودم جاری شده بود ، اطرافم را گرفته و حواس پنج گانه ام را به لرزه انداخته بود پوستم سوزن سوزن شده و کف دستم عرق کرده بود ... قوه ی تخیلم به طرز غیرمنتظره شکوفا شده بود ؛ همان طور که نشسته بودم هیجان های گذشته یکباره در وجودم غلیان پیدا کردند. فکار و ایده های نو در ذهنم پیچیدند گویی به بینش و بصیرت دیگری دست یافته ام . خیلی چیزها بود اما اصلا دلم نمی خواست به پایان می رسید ، دوست داشتم تا ابد همان جا بنشینم..»

«جوجو مويز» نويسنده و روزنامه نگار در ۴ اوت سال ۱۹۶۹در شهر  لندن متولد شد. وي از سال ۲۰۰۲ به تاليف رمان هاي احساس برانگيز و رمانتيک روي آورد. جوجو مويز يکي از معدود نويسندگاني است که موفق شد دو بار جايزه انجمن رمان نويسان رمانتيک را از آن خود کند. جوجو مويز از سال ۲۰۰۲ به طور تمام وقت به رمان نويسي روي آورد و رمان هايش در زمره پرفروش هاي نيويورک تايمز قرار گرفتند.

 نیویورک تایمز درباره ی رمان «من پیش از تو»  نوشته است: نویسنده‌ی کتاب خواننده را در موقعیتی قرار می‌دهد که اشک‌ریزان بخواند و جلو برود... با دو شخصیت اصلی داستانش قصه‌ای می‌آفریند که در خاطره‌ها می‌ماند.

کتاب حاضر از سوی نشر آموت در شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و با قیمت ۲۷۵۰۰ تومان منتشر و روانه ی بازار شده است.

چاپ خبر