رضا اسماعیلی دبیر سومین جایزه علمی - ادبی« طاهره صفارزاده» شد
خبرگزاری شبستان: علیرضا قزوه، مدیر مركز‌ آفرینش‌های ادبی حوزه هنری طی حكمی رضا اسماعیلی را به عنوان دبیر سومین جایزه علمی – ادبی« طاهره صفارزاده» منصوب كرد.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از پایگاه خبری حوزه هنری، طی حكمی از سوی علیرضا قزوه، مدیر مركز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، رضا اسماعیلی به عنوان دبیر سومین جایزه علمی – ادبی «طاهره صفارزاده» انتخاب شد.

در این حكم آمده است: «یكی از شاعران نام‌آور و ارزشمند انقلاب اسلامی كه نقشی برجسته و تاثیرگذار در معماری شعر اندیشه‌مدار انقلاب داشت و همه آثار و اشعار و ترجمه های ایشان در خدمت فرهنگ اسلامی و انقلابی قرار دارد، سركار خانم دكتر طاهره صفارزاده است. به پاس گرامیداشت نام بلند این اسوه خردورزی و فرزانگی، دفتر آفرینش های ادبی حوزه هنری افتخار دارد در هشتمین سالگرد كوچ این بانوی هنرمند و فرهیخته كه به حق به عنوان «شاعر اندیشه و بیداری» شهرت یافته است، سومین جایزه ادبی – علمی ایشان را با شكوه خاصی برگزار كند.»

  این حكم می‌افزاید: «جمع‌آوری مقالات، پایان‌نامه‌ها و اشعاری كه در ستایش شخصیت ادبــــی و علمــــی این چهرۀ ماندگار سروده شده است می‌تواند موضوع یك داوری و مسابقه سالم باشد.

  علاوه بر این، اهدای جایزه ادبی « طاهره صفارزاده» به بانوی برگزیده فرهنگ به صورت سالانه می‌تواند به ارتقای جایگاه ادبیات متعهد در نزد بانوان ایرانی و دیگر بانوان فارسی زبان بینجامد. بدین لحاظ برای تحقق این مهم، جناب‌عالی را كه از شاعران سرشناس و متعهد این مرز و بوم و از شاگردان آن بانوی بزرگ هستید به سمت دبیری این جایزه ادبی انتخاب می‌كنم.»

 
چاپ خبر