محور اصلی ارشاد اسلامی، برنامه های قرآنی و ترویج آموزه های دینی است
خبرگزاری شبستان: مدیر حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد، گفت: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کارها و برنامه های متنوعی دارد که یک سری فعالیت ها مقدمه بوده، ولی محور اصلی، برنامه های قرآنی و ترویج آموزه های دینی است.

حجت الاسلام محمد پایدار، مدیر حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد، اساس و ترویج آموزه های دینی را آموزش عنوان کرد و به خبرنگار خبرگزاری شبستان در یاسوج، گفت: اگر امور و فعالیت های قرآنی، برنامه ریزی و ساماندهی شود نتیجه مطلوبی به دست خواهد آمد.

 

وی با بیان این که گاهی هدف در مقدماتی مانند هنر و یا مسائل دیگری که برای رسیدن به آن است، گم می شود، ادامه داد: نباید محور و اساس آموزه های دینی یعنی قرآن را فراموش کنیم؛ اجازه ندهیم هدف در مقدمات گم شود.

 

مدیر حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی را یکی از مهم ترین محل های ترویج آموزه های دینی عنوان و اظهار داشت: همان طور که از اسم این اداره نیز مشخص است، اساس و محور مباحث آن آموزه های دینی و اسلامی است.

 

وی، در ادامه خاطرنشان کرد: نباید در مقدمات و مسائلی که برای تنوع و سرگرمی برنامه ریزی شده، به اندازه ای غرق شویم که اساس و محور کار یعنی فعالیت های قرآنی را فراموش کنیم.

 

این مسئول فرهنگی و قرآنی، ادامه داد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کارها و برنامه های متنوعی دارد که یک سری فعالیت ها مقدمه بوده، ولی محور اصلی، برنامه های قرآنی و ترویج آموزه های دینی است.

 

پایدار، از مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگبلویه و بویراحمد، به خاطر اهمیت دادن به فعالیت های قرآنی تشکر کرد و افزود: مدیر قوی کسی نیست که فقط در راستای بخشنامه ها و دستور العمل ها برای فعالیت های قرآنی کار کند؛ بلکه کسی است که بتواند از بخشنامه ها و دستورالعمل ها استفاده کرده و برای فعالیت های دینی و قرآنی اعتباری جذب و خدمتی انجام دهد.

 

مدیر حوزه های علمیه کهگیلویه و بویراحمد، اذعان داشت: تنها چیزی که بعد از رفتن افراد از پست های آنها به جا می ماند، اثر کاری است که انجام داده اند و هر چه اثرات دینی در جامعه ببینیم محصول تلاش افرادی است که به نام آنها ثبت شده و باقی مانده است.

 

پایدار، در پایان با بیان این که در استان ما استعداد کافی برای فعالیت های قرآنی و آموزه های دینی وجود دارد، ادامه داد: خوشبختانه طی چند سال اخیر اقدامات خوبی در راستای تربیت حافظان قرآنی صورت گرفته و انتظار می‌ رود برای جذب بیشتر فعالان قرآنی در مساجد تلاش کنیم؛ چون به نفع کشور و استان خواهد بود.

چاپ خبر