چاپ سوم«رفوزه‌ها»ابوالفضل زرویی نصرآباد
خبرگزاری شبستان :کتاب«رفوزه ها» طنز ابوالفضل زرویی نصرآباد است که توسط نشر نیستان به چاپ سوم رسیده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، «زرویی عبید زاکانی طنز معاصر است» این جمله استاد دکترسیدعلی موسوی گرمارودی در طلیعه تابستان ۸۹ ، نشان داد که پیش‌بینی زنده یاد کیومرث صابری فومنی (گل آقا) در تابستان ۱۳۷۱، به وقوع پیوست است.

گل آقا در پاسخ به سوال مصاحبه کننده روزنامه ابرار که می‌پرسید: «چشم امیدتان در طنز نویسی امروز به کیست؟» می‌گوید: «…قلمی که عبید و دهخدا در دست داشتند، الان بی صاحب نیست. طنز دارد جان می‌گیرد. یکی از مشهورترین طنزنویسان امروز ما ـ ملانصرالدین ـ (ابوالفضل زرویی نصر آباد) فقط ۲۳ سال دارد! چراغ‌ها دارند روشن می‌شوند. شهر چراغانی خواهد شد»

و «رفوزه ها» کارنامه شعری ابوالفضل زرویی نصرآباد درطول بیست و یکی دو سال اخیر است. زرویی اصولاً طنز پرداز کم کاری است و به کیفیت بها می‌دهد. از همین رو است که خوانندگان آثارش می‌دانند که آنچه از او منتشر می‌شود، قبل از نشر، بارها از صافی ذوق سخت‌گیر او گذشته است و شاید از همین روست که به سختی می‌توان از اشعارش گلچین کرد. این مجموعه، تقریباً در بردارنده همه طنز سروده‌های زرویی است ؛ از «با معرفت‌ها» و «اصل مطلب» گرفته تا اخوانیات و اشعاری که پیش از این هیچ گاه، جایی چاپ و نشر نشده‌اند. حتی بسیاری معتقدند که شعر نوهای طنز زرویی (قالبی که او پس از انقلاب، احیا و ترویج کرد) به شدت بر نگاه و زبان شعر نو و نیمایی معاصر تأثیر گذار بوده است.

«رفوزه ها» مجموعه کامل طنز سروده‌های زرویی نصر آباد، اردیبهشت ماه ۱۳۹۰، همزمان با نمایشگاه کتاب منتشر شد و در حال حاضر چاپ سوم آن در بازار کتاب موجود است.

پایان پیام/

چاپ خبر