تمدید مهلت ارسال آثار به همایش ملی عطارد خراسان تا ۳۱ مرداد
خبرگزاری شبستان: دبیر اجرایی همایش ملی عطارد خراسان از تمدید مهلت ارسال آثار تا ۳۱ مردادماه خبر داد.

حجت‌الاسلام یوسف مهربان، دبیر اجرایی همایش ملی عطارد خراسان در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري شبستان در مشهد اظهار داشت: مهلت ارسال آثار به این همایش ملی تا 31 مردادماه تمدید شد.

 

وی افزود: مهم ترین هدف از برگزاری این همایش، الگوبرداری طلاب جوان از این عالم دینی و همچنین معرفی آثار فراوان ایشان به محققان و مراکز علمی مختلف است.

 

حجت الاسلام مهربان با اشاره به شخصیت این عالم دینی، گفت: مرحوم علامه حاج شيخ عزيزالله عُطاردي در پنجم آذرماه 1307ش، در روستاي بِگلر از توابع شهرستان قوچان به دنيا آمده و پس از تشرف به نجف اشرف در سال 1342، به كشورهاي هند، پاكستان، افغانستان، يمن، مصر، سوريه، لبنان، انگلستان، فرانسه، بلژيك، آلمان، تركيه، روسيه، ازبكستان، تاجيكستان و تركمنستان سفر کرده و در طول 24 سال ره‌آوردهاي علمي و فرهنگي فراواني را به ارمغان آورند.

 

وی خاطرنشان کرد: از بارزترین ویژگی های این عالم دینی می توان به سختكوشي، استفاده از فرصت‌ها، سفرهاي فراوان و آشنايي با شخصيت‌هاي علمي و كتاب‌خانه‌هاي معتبر جهان، مطالعات ميداني و استقلال و خوداتّكايي اشاره کرد.

 

دبیر اجرایی همایش ملی عطارد خراسان با بیان اینکه علامه عطاردی دارای آثار متعددی در حوزه های ترجمه متون كهن عربي، تصحيح، تحقيق و تنظيم متون تحقيقي، فرهنگ خراسان بزرگ، تأليف مسانيد اهل بيت (عليهم‌السلام) و ... هستند، تصریح کرد: ثمره قريب 70 سال تلاش علمي استاد، تحقيق و تأليف 70 عنوان كتاب در يكصد و شصت مجلد، پيرامون حديث، نهج‌البلاغه، تاريخ، جغرافيا، ادبيات، فهرست‌نگاري، سفرنامه و ترجمه متون كهن عربي است.

 

وی با بیان اینکه به نفرات برتر هدایای ارزنده‌ای به همراه تندیس ویژه همایش اهدا خواهد شد، اظهار داشت: خصال و شخصيت، روش‌شناسي و طبقه‌بندي آثار، مسندنگاري، ضرورت‌ها و فلسفه آن، قرآن و اهل بيت(عليهم‌السلام) درآثار علامه عُطاردي، انديشه و روش‌هاي تقريبي، اساتيد، مشايخ و ارتباطات، خراسان در انديشه استاد عُطاردي و سفرهاي علمي و ره‌آوردها از جمله محورهاي فراخوان این همایش استت.

 

دبیر اجرایی همایش ملی عطارد خراسان، آخرین مهلت ارسال آثار را به دبیرخانه همایش 31 مرداد 1394 اعلام کرد و یادآورشد: علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به پایگاه اختصاصی همایش به آدرس OTAREDEKHORASAN.IR مراجعه کنند.

 

پایان پیام/

چاپ خبر