مرکز فرهنگی دیجیتال در سنندج افتتاح شد
خبرگزاری شبستان: مرکز فرهنگی دیجیتال امروز (۳ مرداد) با حضور معاون هماهنگی معاونت اجرایی رئیس جمهور، استاندار و جمعی از مسئولان استان در مجتمع فجر سنندج به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، مدیر مرکز فرهنگی دیجیتال فجر سنندج در حاشیه بهره برداری از این مجتمع فرهنگی در جمع خبرنگاران گفت: شبکه ملی فرهنگ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اهداف و رسالت خویش نسبت به تجهیز و راه اندازی مراکز فرهنگی دیجیتال در سراسر کشور اقدام کرد که این مرکز در کردستان امروز و در آستانه سفر رئیس جمهور به این استان افتتاح شد.

محمد حیدری ادامه داد: این مرکز به عنوان حرکت عظیم فرهنگی در حوزه فضای مجازی استان می تواند به همه اقشار مختلف مردم در زمینه های فروش نرم افزار و محصولات دیجیتال، بازی های رایانه ای، محتوای همراه، اینترنت، آموزش، کارگاه تخصصی تولید و ابزارهای پیشرفته تولید، خدمت ارائه کند.

وی با بیان اینکه مرکز فرهنگی دیجیتال با هدف تولید محتوای دیجیتال راه اندازی شده است، اظهار داشت: تولید نرم افزارهای آموزشی و سرگرمی در زمینه های مختلف، انیمیشن بازی، سرگرمی، جام های ورزشی دیجیتال، آموزش، فروش محصولات نرم افزار فرهنگی، اجاره دایره المعارف الکترونیک و آموزش دوره های تخصصی و نیمه تخصصی کامپیوتر از جمله کاربردهای این مرکز فرهنگی است.

مدیرمرکز فرهنگی دیجیتال فجر سنندج با بیان اینکه  مراکز فرهنگی دیجیتال با ایجاد شرایط آسان برای استفاده عموم، در ترویج فرهنگ استفاده صحیح از رسانه های دیجیتال و گسترش سواد الکترونیک تلاش می کنند، اذعان کرد: رویکرد مرکز فرهنگی دیجیتال حمایت از طرح ها و پروژهای فرهنگی دیجیتال، افزایش سواد دیجیتال، تولید محتوای فرهنگی، برگزاری دوره های مختلف آموزشی، ایجاد اشتغال و استفاده از ظرفیت های استانی و کمک به اقتصادی شدن مراکز است.

حیدری بیان کرد: در حال حاضر این مرکز با ۳۵ سیستم رایانه ای آغاز به کار کرده است که برای ۶ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است و با ظرفیت آموزش روزانه ۶۰ نفر در دو نوبت صبح و عصر آماده خدمات رسانی به علاقه مندان و مردم استان است.

وی اعتبار افتتاح این طرح را یکصد میلیون تومان اعلام و خاطرنشان کرد: مرکز فرهنگی دیجیتال فجر سنندج با ۳۵۰ متر مربع زیر بنا به صورت رایگاه برای استفاده عموم راه اندازی شده است.

پایان پیام/

 

 

 

چاپ خبر