استاندار خراسان جنوبی:
پرداخت مالیات باید به فرهنگ و باور عمومی تبدیل شود
خبرگزاری شبستان: استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پرداخت مالیات باید فرهنگ و باور عمومی شود، گفت: مودیان مالیاتی با خوش رفتاری و خوش اخلاقی می‌توانند این فرهنگ را در جامعه نهادیننه کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، وجه اله خدمتگزار امروز (18 تیر) در دیدار با مدیرکل و پرسنل اداره کل امور مالیاتی خراسان جنوبی با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی رهبر معظم انقلاب با نام «دولت و ملت، همدلی و همزبانی »، اظهار کرد: یکی از دستگاه‌هایی که می تواند نقش آفرینی کند در این زمینه بین دولت و ملت مجموعه امور مالیاتی است.

 

وی با بیان اینکه آمارها نشان از افزایش وصول مالیان در خراسان جنوبی دارد، افزود: اما مهم این است که وصول مالیات از چه کسانی صورت گیرد و در چه مسیری مصرف شود.

 

استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه از دیرباز همه حکومتها برای تامین هزینه حکمرانی، نگه‌داری جمعیت و تحقق برنامه‌های خود از مردم به عناوین مختلف وصولی داشته‌اند، گفت: این امر ادامه داشت تا در کشور ما قانون وصول مالیات در چارچوب مشخصی مدون شد که از هر بخشی چگونه و به چه شکلی مالیات دریافت شود.

 

خدمتگزار با تاکید بر اینکه مهمترین کار مودیان مالیاتی در تحقق شعار سال توجه خاص به مردم است، تصریح کرد: مالیات وصولی در ایجاد شغل و زیرساخت‌ها و بخش عظیمی از نیازهای کشور تاثیر مستقیم دارد و این زمانی محقق می‌شود که شما رفتار خوب و شایسته با مودیان خود داشته باشید.

 

وی ادامه داد: احترام به مردم و توجه به اظهارات آنان در خوش رفتاری مودیان مالیاتی معنا پیدا می‌کند و آنها باید بهترین ادبیات را با کسانی که مالیات می‌دهند، داشته باشند.

 

استاندار خراسان جنوبی خاطر نشان کرد: اگر جایگاه مردم حفظ شود مطمئناً بیشتر از آنچه باید پرداخت کنند، پرداخت خواهند کرد.

 

خدمتگزاربا بیان اینکه مودیان مالیاتی به عنوان نمایندگان حاکمیت با آحاد مردم سر کار دارند، متذکر شد: اما اگر به درستی جایگاه و احترام به مردم مورد توجه قرار نگیرد، مجبورید دادگاه و جلسات مختلف برگزار کنید.

 

وی با اشاره به اینکه افرادی که در ادارات تخصصی مانند امور مالیاتی کار می‌کنند بعد از بازنشستگی توسط بخش خصوصی جذب می‌شوند، گفت: از تجربه و علم آنان به قوانین و مقررات برای پیشبرد کار خود و پرداخت حقوق قانونی نظام اسلامی که بر عهده‌شان است، استفاده می‌کنند.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه کار اصلی و اساسی مودیان مالیاتی با تک تک مردم است که طرف حساب نظام اسلامی برای پرداخت مالیاتشان هستند، افزود: بهترین و شایسته‌ترین رفتار این است که منابع درآمدی مردم را شناسایی و بر مبنای قانونی وصول کنید.

 

خدمتگزار با تاکید بر اینکه باید حقوق مردم به درستی استیفاء شود، ادامه داد: دفاع از حقوق مردم و شناسايي درست و دقيق منابع درآمدي آنان و اخذ ماليات از آنها به منظور استيفاي حقوق دولت و حاكميت از جمله مهمترين وظايف كاركنان در اداره كل امور مالياتي است.

 

به گفته وی در حوزه خروج و ورود گمرکات باید دقت شود تا با پرداخت حقوق گمرکی اجازه ندهند افراد مسیر فرار را در پیش گیرند و اگر دستگاه‌های اجرایی با یکدیگر همفکر و همراه باشند فرار مالیاتی صورت نمی‌گیرد.

 

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه پرداخت مالیات باید فرهنگ و باور عمومی شود، گفت: مودیان مالیاتی با خوش رفتاری و خوش اخلاقی می‌توانند این فرهنگ را در جامعه نهادیننه کنند.

 

 

 

پایان پیام/

چاپ خبر