غبارروبی و عطر افشانی ۳۵ مسجد در قلب پایتخت
خبرگزاری شبستان:در آستانه فرارسیدن ماه مبارک رمضان ۳۵ مسجد در سطح محلات مرکزی تهران برای میزبانی از روزه داران، غباروبی و عطر افشانی آماده سازی می شود.

به گزارش خبرگزاری شبستان به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه 6 ، حبیب الله غفوری، معاون اجتماعی و فرهنگی منطقه 6 با اعلام این خبر گفت: به مناسبت فرارسیدن ماه مهمانی خدا و نزول قرآن، 35 مسجد با تلاش همکاران منطقه، هیئت امنا، امام جماعت و اهالی محله ها غبارروبی، عطرافشانی و آماده سازی می شود تا پذیرای نمازگزاران و روزه داران در ماه ضیافت الهی باشیم.

 مسجد جمکران یکشنبه 24 خرداد، به صورت پایلوت با حضور جمعی از ائمه جماعات و شهردار منطقه 6 غبارروبی و عطر افشانی شد.

به گفته غفوری، بسته های شست و شو و مواد شوینده به همه مساجد تحویل داده شده است و فرش ها برای شست و شو جمع آوری و فضای سبز محوطه پیرامونی مساجد بازپیرایی می شود.

همچنین در همه مساجد و حسینیه ها نسبت به نظافت و زیبایی بصری پیرامون مساجد اقدام شده است؛ رنگ آمیزی، جمع آوری پرده ها و پوسترهای زاید، معطر سازی و تجهیز وسایل بهداشتی در مساجد در حال انجام است.

وی در ادامه سخنان خود یادآور شد: برگزاری مراسم افطاری از جمله ویژه برنامه های مهم شهرداری در ایام ماه مبارک رمضان است، که در مساجد برپا می شود. مساجد نقش موثری در ارائه آگاهی های لازم و اطلاع رسانی به مردم بر عهده دارند و با بهره گیری از این مکان مقدس می توان فضایی مناسب در راستای اهداف جامعه ایجاد کرد. به همین مناسبت و به منظور پرکردن اوقات فراغت برنامه ها و کلاس های بسیاری تدارک دیده شده  است که می توان به برگزاری کلاسهای آموزشی، ورزشی و سلامت، جزء خوانی روزانه قرآن کریم اشاره کرد.

 

پایان پیام/

چاپ خبر