پوشش زنده مسابقات بین المللی قرآن مالزی/قاری کشورمان عازم مالزی شد
خبرگزاری شبستان: حسنی کارگر قاری کشورمان عازم مسابقات بین المللی قرآن مالزی شد.آیین افتتاحیه و اختتامیه این رقابت ها به صورت زنده از شبکه قرآن پخش می شود.

حیدر جاودان، مدیر گروه محافل و مسابقات شبکه قرآن و معارف سیما با اشاره به پوشش خبری مسابقات بین المللی قرآن مالزی به خبرنگار قران و معارف خبرگزاری شبستان گفت: این رقابت ها از روز 18 خردادماه آغاز می شود و شبکه قرآن و معارف سیما قصد دارد تا بخش هایی از این رقابت ها را به طور زنده پخش کند.

وی افزود: مسابقات بین المللی قرآن مالزی در دو رشته قرائت و حفظ برگزار می شود که محسن حسنی کارگر، قاری قرآن کریم از استان خراسان رضوی که در سی و هفتمین دوره مسابقات سراسری قرآن اوقاف رتبه دوم رشته قرائت را به دست آورد به مسابقات بین المللی قرآن مالزی اعزام می‌شود.

جاودان عنوان کرد: آیین افتتاحیه و اختتامیه مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی به صورت زنده بر روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود و در طول برگزاری این رقابت ها نیز از ساعت 17 تا 17 و 30 دقیقه یک یا دو تلاوت برتر این مسابقات به صورت زنده پخش می شود.

وی عنوان کرد: گروه مسابقات و محافل شبکه قرآن و معارف سیما نزدیک به 8 سال است که در کنار حضور نمایندگان جمهوری اسلامی ایران در مسابقات قرآن مالزی اقدام به پخش زنده این رقابت ها و نیز ساخت مستند از حاشیه و عملکرد نماینده کشورمان می کند.

بر همین اساس امسال نیز دو مستند 28 دقیقه ای از مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی تهیه می‌کنیم و این مستندها درباره تمام اتفاقات و وقایع مسابقات، حضور قاری ایرانی در طول مسابقات، حضور قاریان دیگر کشورها و حاشیه‌های این دوره از مسابقات خواهد بود.

جاودان ادامه داد: همچنین در طول برگزاری مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی هر روز یک گزارش در حدود 10 دقیقه تهیه و فردای آن روز از شبکه قرآن سیما پخش می‌شود.

 وی خاطرنشان کرد: در راستای اطلاع رسانی و پوشش خبری مسابقات بین المللی قرآن کشور مالزی تیزر هایی ساخته شده که همزمان با برگزاری این رقابت ها از سایر شبکه های صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش می شود.

محسن حاجی‌ حسنی کارگر  ۱۷ خرداد‌ماه ۱۳۹۴ برای شرکت در مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی عازم کوالالامپور پایتخت این کشور شد.  مسابقات بین المللی قرآن مالزی از 17 تا 27 خردادماه برگزار می شود.

 

پایان پیام/

چاپ خبر